A ghost along the Mississippi…

 

Dziwnie się jakoś składa, że od kilku tygodni chodzi za mną klimat Nowego Orleanu i Mississippi. A to za sprawą muzycznych podróży, które serwuję sobie przy pomocy southern metalowych wypraw z Down (to interesująca odmiana mocno zakorzeniona w bluesie i country, mocno związana z Konfederacją ), to zaś z nową serią Czystej Krwi, której akcja toczy się w Luizjanie, to znów ze wspomnieniem letnich wieczorów sprzed kilkunastu lat…

Nie, nie byłam nigdy na południu Stanów. Nigdy nie materialnie. Jednak podróże do przepełnionych magią zakątków Nowego Orleanu odbywałam z wypiekami na twarzy, kiedy to jako dzieciak zaczytywałam się w powieściach Anne Rice. To ona stworzyła wampirze kroniki z Lestatem i Louisem na czele. Lecz nie tylko wampiry krążyły po ulicach Mississippi. Także czarownice Mayfair – pełne wigoru, seksowne i bardzo niegrzeczne. Byłam, a zasadzie byłyśmy nimi tak mocno zafascynowane, że klan Mayfair przeniósł się do Sosnowca. Wraz z czterema dziewczętami zapragnęłyśmy pobawić się w czarownice, nadałyśmy sobie imiona (Sol, Tula, Tiili, Ingrid i Shira) i poczęłyśmy tworzyć własne kroniki… Tak – kilkunastoletnie dziewczęta ni z tego, ni z owego poczuły tajemnicze moce. Do dzisiaj przechowuję cudowne zapiski, inspiracje i zaklęcia tworzone wówczas. I pewnie gdybym ujrzała siebie po tych dziesięciu, może jedenastu latach, w owej czarnej sukni i czarownym kapeluszu, zapiałabym z zachwytu. Oj, tak wygląda prawdziwa czarownica Mayfair! To jeszcze powiem Wam, tak dla draki, że moje czarowne imię brzmi Sol Milena Lilith de Darkcroix z Rodu Mayfair. Choć się nam drogi odrobinę rozeszły, to pewna jestem, że wiedźmy mają się dobrze. I są czarowne!

 

 

 

 

 

sukienka River Island % | szpilki random shop UK | kapelusz Szaleo | krzyż BlinkBlink

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x