7 aplikacji na telefon, które przydają się na wakacjach.

 

Klamka zapadła – we wrześniu ruszamy na tygodniowy urlop. Razem.

Jak przystało na dwie połowice bloga (no dobra, każda zabiera jeszcze swoją życiową połówkę, więc będzie czwóreczka) planujemy już outfity, ale nie wiemy jeszcze gdzie pojedziemy. Sprawdzamy polecane hotele i czekamy na fantastyczne oferty last minute (nie zawiedźcie nas biura!). I po praz pierwszy wakacji szukamy przez… telefon. Bo o ile do planowania i zakupów wycieczek przez internet nie musimy nikogo specjalnie przekonywać, to pomocników urlopowych dostępnych na komórkę chyba jeszcze nie używają wszyscy. A powinni. Bo to frajda, ułatwienie życia i realna pomoc w planowaniu urlopu. Zobaczcie, z których aplikacji korzystamy podczas wakacyjnych wojaży…

 1. Trip Advisor & TA City Guides

Nieoceniony. Najlepszy. Naprawdę genialna baza zdjęć i opinii o hotelach, miejscowościach turystycznych, posiłkach, atrakcjach na miejscu. Trip Advisor to jeden z najpopularniejszych na świecie portali ułatwiających wyszukiwanie noclegów oraz rezerwację miejsc. Jest to także porównywarka cen, dzięki czemu można nie tylko zobaczyć, ale i wybrać najtańszą ofertę noclegu w danej destynacji. Siłą portalu są jego użytkownicy, którzy dostarczają opinii o hotelach i miejscowościach, w których mieli przyjemność (bądź nieprzyjemność) spędzać urlop. Dowiemy się zatem, w którym hotelu nie działa klimatyzacja, gdzie animacje są tylko w katalogi biura podróży, a nawet na jaki widok z okna można liczyć po zajęciu konkretnego numeru pokoju. I bardoz często do tych opinii dodawane są zdjęcia, które obrazują faktyczny stan techniczny hotelu, wyposażenie pokojów, czy nawet zaopatrzenie hotelowego… bufetu all inclusive.

Znakomitym przykładem aplikacji, która naprawdę jest w stanie pomóc zaplanować zwiedzanie, jest Trip Advisor City Guides. Co rózni go od setek portali internetowych z artykułami o zabytkach? Przede wszystkim to, że jest dostępny off Line. Nie trzeba być połączonym z Internetem, by korzystać z zasobów aplikacji. To zbawienne na zagranicznych wakacjach gdy nie mamy ochoty płacić dodatkowo za roaming internetowy, albo nie mamy dostępu do sieci. Także w przypadku tej aplikacji możemy (jak w klasycznym Trip Advisor) zobaczyć hotele, hostele i miejsca noclegowe w wielu miastach, ale City Guides oferuje także dostęp (i wskazania na mapie) do restauracji, atrakcji, zabytków w najpopularniejszych turystycznie miastach świata (w tym 31 w Europie). Baza atrakcji i ich recenzji aktualizuje się za każdym razem, gdy trafia się w zasięg wifi, jednak do danych mamy dostęp zawsze, niezależnie od sieci.

ap3

Następna

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x