Moje lato zaczęło się wyjątkowo mocnym uderzeniem. Były grzmoty, huk i fajerwerki. Te muzyczne. Ciągle jestem częścią Metalfestu, dzisiaj jego ostatni dzień. A ja, nim zacznę pokazywać Wam jak wygląda metalowa moda&uroda na festiwalu spod szatańskiego brzmienia, prezentuję cóż postanowiłam wdziać dnia pierwszego.

Zaskoczenie jest takie, że nie jest to barwa czarna. Choć nie ukrywam – jest ona dominująca w Jaworznie, nad Sosiną. Lecz nie odkryję Ameryki mówiąc, że metale to grupa niejednorodna i w zależności jakiego gatunku tej ciężkiej muzy słuchasz, tak możesz identyfikować się wizualnie z grupą. Choć Lona pewnie powie, że i tak wszystkie metalowe dziewczyny traktują jak uniform fantazyjne rajstopy.

Ja na pierwszy plan wysunęłam filozofa, z którego myśli czerpie niejedna kapela skłaniająca się ku ciężkich brzmień. Ten oto Fryderyk Nietzsche wyszedł spod rąk Dead Can Talk.Miejsca, w którym umarli potrafią mówić i przemawiają głośno i wyraźnie, zwłaszcza do naszej wyobraźni. Rozkochałam się w tym sklepie, bo prócz tego wielkiego fana Wagnera, znajdują się tam twarze artystów, których twórczość mocno kształtowała i kształtuje moje gusta (Bułhakow, Poe, Sade, Witkacy). Zerkam tam z wielką radochą, obserwuję nowości i wiem, że ten niegrzeczny Antychryst to dopiero początek. Tako rzecze Lena… 😉

ps: orły-broszki doskonale współgrają z wizerunkiem Nietzschego. Nie tylko dlatego, że to był taki rock’n’rollowy facet. Zdarzyło mu się inspirować ludzi, którzy uczynili z owego ptaka godło. Ekipa ta do sympatycznych nie należała. A w swej nazwie trzymała dwie literki S. Mocni wypaczyli oni jego filozofię, co szczęśliwi odkręcono.I milczę już, bo to jest mocno niepoprawne politycznie.

 Dead Can Talk t-shirt | Sheinside sweater | Romwe eagle broch | Ahaishopping boots | nn tights, shorts

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x