Nie zadzieraj ze mną bejbe!

Nie chciałabym, żeby ta ze zdjęć była moją szefową. Ostra, wredna sztuka, zołza – na taką mi wygląda.

Ale przecież to tylko poza, żart, zabawa konwencją stroju biurowego. I ta czerwona szminka (rewelacyjna pomadka IsaDora z ostatniego pudełka Glossybox, recenzja całości wkrótce), która podbija efekt pewnej siebie zołzy. Podoba mi się taka gra w słodkie-gorzkie, casualowe-formalne. Bo w tym zestawie chyba tylko marynarka jest niezaprzeczalnie elegancka. Cała reszta to już tylko zabawa konwencją. Tiszert od Yeah Bunny, mojej nowej ulubionej młodej polskiej marki specjalizującej się w dorabianiu flakonom perfum prowokacyjnych napisów i umieszczania ich na koszulkach, ulubione koturny Marni dla H&M i asymetryczna spódnica to też dobra baza, by pochwalić się wczorajszym łupem zakupowym z sosnowieckiego Fashion House. W Venezii szukałam butów, a wyszłam z torebką. Ale jaką! Może to nie oryginalna Celine (taka jest niestety totalnie poza moim zasięgiem), ale jej śliczna kuzynka z miękkiej matowej skóry, której ciągle chce się dotykać. Idealna wielkość, idealny kształt, nawet długość paska jakby uszyta dla mnie. Może to wydać się infantylne, ale ilekroć na nią patrzę, czuję szczęście.

A w głowie mam już dziesiątki zestawów, do których mogę ją założyć (to taki mechanizm psychologiczny, by uprawomocnić zakup we własnych oczach, by wydał się nie fanaberią, a niezbędnikiem na wiele szczęśliwych lat użytkowania. Na pewno ma to jakąś mądrą medyczną nazwę – oby nie jednostką chorobową). I przeświadczenie, że oto właśnie do szafy trafił przedmiot z gatunku basic – bez metryki, odporny na sezonowość mody. Ach! I jeszcze jedno: uroczyście oświadczam, że nigdy przenigdy nie kupię już produktu skóropodobnego za nierozsądną cenę w Zarze i jej podobnych. To nienormalne, że torby skórzane kosztują mniej niż poliuretanowe. Sieciówkowy świat stoi na głowie, ot co.

Tiszert Yeah Bunny | spódnica Top Secret | buty Marni dla H&M | torebka Venezia | marynarka Cubus | naszyjnik Zara

venezia-celine-trapeze-redl venezia-celine-trapeze-red2-tile venezia-celine-trapeze-red4 venezia-celine-trapeze-red8 venezia-celine-trapeze-red9venezia-celine-trapeze-re10 venezia-celine-trapeze-red5venezia-celine-trapeze-red6-tile

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x