Zapach miesiąca – Paco Rabanne Lady Million Prive

Pierwszy zapach tego roku wpisuje się w zimowe klimaty. Jego złota barwa przywodzi na myśl luksusowe bombki wprost z manufaktury, a kształt… Również przypomina cacko, które z łatwością można zawiesić na choince czy dodać do stroiku.

Paco Rabanne w wersji Lady Million Prive, to fantastyczna podróż po słodko-orientalnej kranie, w której na pierwszy plan wysuwają się najprzyjemniejsze nuty; te gourmand. Czyli po brzegi wypchane wszystkim tym, czym mamy ochotę raczyć się podczas długich, zimowych wieczorów.

Perfumy a woda perfumowana

Nim przejdę do odkrywania przed Wami zapachu stycznia, to dodam jeszcze kilka zdań formalnych. Lady Million Prive, to woda perfumowana, a nie perfumy. Wiecie czym różnią się te dwa typy roztworów? Przede wszystkim zawartością „zapachu” w naszym kosmetyku. Perfumy (oznaczane na flakonach perfume/parfum) mają najmocniej stężoną ilość „zapachu”, nawet do 30%. Woda perfumowana oscyluje między 8-15% olejków zawartych w kosmetykach. I jest to najczęściej spotykany sposób dystrybucji zapachów w naszych ulubionych butikach. Natomiast zapachy drogeryjne, to zazwyczaj wody toaletowe (4-8%) lub kolońskie (do 5 %).

Lady Millioin Prive jest bardzo mocno przesiąknięta słodyczą, i w zasadzie podczas całego spotkania z zapachem, właśnie słodkie nuty będą przebijać się najmocniej. Kojarzą mi się z karmelem podawanym na ciepło, który delikatnie oblepia podniebienie. Na drugim planie jest nieco gorzka woń kakaowca i znów słodki miód. Z resztą miodowy aromat pięknie współgra z misternie wykonanym flakonikiem. Osobiście skojarzył mi się z naszym polskim, szlachetnym bursztynem, ale twórcy zdecydowanie myśleli o diamentach.

To zapach, który podbije serce wszystkich zwolenniczek czystej słodyczy, ale mającej w tle orientalne i zmysłowe podróże. Aromat jest mocno przylegający do skóry, długo na niej pozostaje i świetnie otula; podobnie jak ciepły szalik czy wełniany sweter. W aromatycznej mieszance kakaowce, miodu, maliny i wanilii znajdujemy esencję dalekich podróży, wspomnienia gorącego lata i bardzo dużo sex appealu. Mimo, iż w nie ma w nim korzennych nut, to będzie podobać się kobietom ceniącym sobie mocne, intensywne wonie.

Dossier zapachu

Typ: orientalno-owocowa woda perfumowana
Nuty zapachowe
Nuta głowy: malina
Nuta serca: kwiat wanilii
Nuta bazy: ziarno kakao, paczuli, miód.
Premiera: 2016
Twórca: Anne Flipo
Cena: 30 ml 255zł / 50 ml 349 zł / 80 ml 449zł

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x