Poradnik blogera: co powinieneś wiedzieć, by odnieść sukces w blogowaniu?

Nasz wirtualne dziecko obchodziło na początku roku 5 lat. PIĘĆ! Kiedy pomyślimy sobie, że jest to znaczna część całego naszego życia, to naprawdę robi wrażenie. I choć na początku prowadzenie bloga było dla nas przede wszystkim odskocznią od codzienności, to dzisiaj świat zawodowy kręci się głównie wokół niego. I nam w to graj! Choć przyznajemy – czasem mamy ochotę wrócić do 2012 roku i dać sobie kilka dobrych rad na temat tego, jak skutecznie i mądrze prowadzić bloga.

I z tym przychodzimy dzisiaj do Was.

Bo gorąco wierzymy, że własne miejsce w sieci, to nie tylko pole do pokazania swojego talentu, pasji, zainteresowań. To również miejsce, które pozwala poznać fantastycznych ludzi. A oni się jeszcze tutaj pojawią!

Poradnik dla blogera:

  • Blog to inwestycja. A każda inwestycja niesie za sobą poświęcenie. Przygotuj się na godziny spędzone na robieniu i edycji zdjęć, pisaniu postów, poszukiwaniu tematów, inspiracji. A także prowadzeniu dodatkowych kanałów w social mediach, obserwowanie trendów i konkurencji. Przyznaj przed sobą, że to ogromna inwestycja czasowa (kilkanaście godzin dziennie, serio!). I nierzadko finansowa – dobry sprzęt i oprogramowanie, nowości, gadżety, scenografia. Czy jesteś gotowa na tak dużą inwestycję? Tak? Załóż bloga!
  • Blog to nie tylko ciężka praca (choć w dużej mierze tak). Przygotuj się na to, że by w blogosferze istnieć musisz czasem… poimprezować. Spotkania z blogerami i influencerami, eventy, nieoficjalne kawy i drinki, ale i oficjalne obiady i kolacje. Bo, żeby dziecko się dobrze rozwijało musi radzić sobie w społeczności, a nic nie łączy tak jak… dobra zabawa!
  • Blog to ludzie. I wcale nie chodzi o Ciebie. To przede wszystkim wszyscy ci, którzy wpadają do Ciebie i chcą poznać Twoją opinię. Albo podziwiać Twój talent. Albo… skrytykować. Miej twardą skórę, rób tylko to, co jest zgodne z Twoim charakterem i przekonaniami, a ludzie to docenią. Bez tej świadomości, lepiej pisać pamiętnik do szuflady.
  • Blog to Twoje CV. Nie, to nie żart. Dzisiaj rzadko kiedy ktoś wybiera pseudonim, i nawet jeśli będzie to Lena i Lona, to prędzej czy później dodasz do tego swoje prawdziwe imię i nazwisko. I tylko na tym zyskasz! Dlatego rób to bez wstydu, wkładaj w to mnóstwo serca, a świat to doceni. I być może Twoja pasja stanie się pracą. Taką realną, etatową.
  • Blog to (jednak) nie zabawa. Wiesz, że ludzie przychodzą do Ciebie, bo chcą się czegoś dowiedzieć? Ufają Twojemu gustowi, doświadczeniu, smakowi. To ogromna odpowiedzialność. Więc jeśli masz polecić coś, czego nie jesteś pewien, to sobie daruj. Jeśli chcesz napisać prost, tylko dlatego, że „już czas i wypadałoby”, a tak naprawdę nie masz do powiedzenia nic ciekawego – nie rób tego. Szanuj siebie i swoich obserwatorów.

Blog Cię wciągnie. Ale dawaj z siebie tylko 100%. Tylko taka postawa da Ci gwarancję dobrego samopoczucia i sukcesów.

Chcecie poznać historie naszych blogowych kumpelek? Wpadajcie do dziewczyn i zobaczcie, jak blogowanie zmieniło życie gromady super utalentowanych babek.

Alicja www.kotmaale.pl | Agnieszka www.agwerblog.pl
Paulina www.simplistic.pl | Agnieszka www.agnieszkabloguje.pl
Klaudyna www.ekstrawagancko.com | Małgosia www.candykiller.pl
Justyna www.hushaaabye.pl |Paulina www.paulinablog.pl
Kasia www.minimalniee.pl| Olga www.apieceofally.pl
Justyna www.okiemjustyny.blogspot.com

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x