Thank You Folks!

Niedziela. Mróz za oknem trzeszczy, siedzicie pewnie teraz – podobnie jak my – przy kubku ciepłej herbaty przy komputerze. Może macie zapalone świeczki, może nastrojową lampkę, a w zasięgu wzroku pewnie także mikołajowe prezenty. Jest ciepło, przytulnie, miło.
Niestety, nie wszystkim w Mikołajki spełniły się marzenia. Nie każda nastolatka dostała wymarzoną grę na Kinecta, albo płytę ukochanego wykonawcy. Nie każdy, tak jak Lena, spędza wieczory nad nową książką J.K Rowling. Jednak nawet jeśli brzmi to banalnie i tak chcemy wspomnieć dzisiaj o tych, którzy po prostu mają w życiu bardziej pod górkę. I to nie dlatego, że chcemy teraz próbować wywoływać w czytelnikach zbiorowe poczucie winy. Wręcz przeciwnie. Dzisiejszy post powstał dlatego, że chcemy Wam wszystkim bardzo podziękować. Jak się bowiem okazuje, dzięki Waszej obecności, dzięki temu, że czytacie „Bless the Mess”, my możemy włączać się w akcje charytatywne i mamy większe szanse spełniać czyjeś marzenia.

Oto prezenty od Merlin.pl, Domodi i anonimowych współpracowników bloga dla ‚naszej’ rodziny ze ‚szlachetnej paczki’.
Są plany lekcji, odzież, farby, kredki, kosmetyki dla całej rodziny (nawet serum odmładzające dla mamy!),
płyty DVD i CD, książki. 


Kto czytuje naszego Fejsa wie na pewno, że ostatnie dni upłynęły nam na kompletowaniu listy wymarzonych prezentów i rzeczy najpotrzebniejszych dla 6-osobowej rodziny z Dąbrowy Górniczej, której postanowiłyśmy pomóc w ramach akcji „Szlachetna paczka”. Zadanie było o tyle wymagające, ze w rodzinie jest czworo dzieci w bardzo różnym wieku – od dwumiesięcznego niemowlęcia po 18-letnią dziewczynę. Do tego dochodzi dwoje rodziców przed czterdziestką, a zatem łącznie 6 osób o bardzo różnych potrzebach. Rodzina żyje w bardzo trudnych warunkach – nie mają nawet deski sedesowej ani kabiny prysznicowej w łazience, brakuje im podstawowych środków czystości, kosmetyków (w tym także pieluch i artykułów typowo niemowlęcych), żywności, pomocy szkolnych dla dzieci. Poza tym… oczywiście każdy z członków rodziny ma marzenia. Całkiem przyziemne – jak gra planszowa czy buty na halę. Dlatego zależało nam, by jak pomóc spełnić choć część z nich pomagając kompletować szlachetną paczkę dla dąbrowskiej szóstki.

Co ta opowieść ma wspólnego z blogiem? Ano wszystko! Jak się okazuje, blog to cudowny sposób na poznawanie wrażliwych i uczynnych osób, a firmy, z którymi zazwyczaj ustalamy warunki współpracy, negocjujemy nagdody w konkursach i zasady umieszczania bannerów na blogu, są bardzo otwarte na udzielanie bezinteresownej pomocy. Byłyśmy naprawdę pod wrażeniem, że aż tyle osób (część z nich chciała pozostać anonimowa) włączyło się w kompletowanie szlachetnej paczki (dzięki temu „nasza” rodzina będzie mieć np. zapas środków czystości na pół roku, albo i więcej!), że dostałyśmy wsparcie od tylu czytelników i współpracowników bloga. Jesteście niesamowici!!!

A oto część z firm, które wsparło „Szlachetną paczkę”:

Ps. Kochani. Z tego, co się orientujemy, nadal możecie włączyć się w akcję ‚szlachetna paczka’ i pomagać ubogim rodzinom w swojej okolicy. Instrukcja, jak to zrobić, dostępna jest na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl. Gdybyście mieli jakieś pytania szczegółowe, piszcie śmiało w komentarzach, postaramy się odpowiedzieć. A jeśli nie macie możliwości przygotowania paczki indywidualnie, możecie także wpłacić pieniądze na konto ‚paczki’, na pewno trafią w dobre ręce 🙂

Ps 2. A jeśli interesujecie się modą, lubicie podglądać co noszą najpopularniejsze blogerki i jeszcze macie ochotę zrobić coś dobrego dla chorych dzieci, zachęcamy do wsparcia akcji „Blogi dzieciom”. Wystarczy, że wejdziecie na stronę Allegro Fundacji Iskierka i wylicytujecie ubrania lub dodatki wystawione przez blogerki (m.in. naszą ukochaną Joasię Styledigger). Wy będziecie się cieszyć nowym modnym ubraniem, a pieniądze z licytacji trafią na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Oto bezpośredni link do aukcji „Iskierki”: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=12718960

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x