Comfort and happiness. Toaletka do małej sypialni

Sypialnia to najmniejsze miejsce w domu. Do tej pory były tam tylko szafki nocne i spore łóżko. A kosmetyki? Wszędzie! w szufladach komody, w szafkach łazienkowych, na blatach w łazience i… regale w salonie. Byle gdzie, byle jak. Zdecydowanie tak przechowywane kosmetyki mniej cieszą oko, łatwiej się niszczą (za ilość wysypanych pudrów sypkich powinnam dostać jakieś rabaty od producentów) i częściej zapominamy, gdzie co jest. Gdyby nie Lena i jej zakupy toaletkowe, nawet nie wpadłabym na to, że toaletki można szukać na… Allegro.

Nie tylko IKEA

95 procent toaletek blogerskich to biały klasyk z IKEA. Bardzo ładna, funkcjonalna nawet, ale naprawdę nie dla każdego. Zresztą nie każdy lubi mieć dokładnie to samo, co połowa miasta. i według tego samego schematu. Moja toaletka jest co prawda podobnie jak IKEA – biała, ale jeśli nie lubicie białych mebelków, Allegro to też kopalnia inspiracji. Są więc standardowe o szerokości 80 cm, są wielkie i nowoczesne 120-tki, są też maluchy (aczkolwiek wybór znacznie mniejszy, trzeba się z tym liczyć) – najczęściej 60, 70-centymetrowe (tu link do mojej, klik!), ale zdarzają się i toaletki o szerokości typowej szafki nocnej, czyli 45 cm. Zatem jeśli tylko macie w sypialni dość miejsca na najmniejszą choćby toaletkę, bardzo bardzo polecamy przewertować tę ponad setkę aukcji Allegro i wybrać coś dla siebie. Styl? Prowansalski, kolonialny, schabby chic, retro, scandi – to najczęściej występujące opcje. Warto także ideału poszukać wśród konsol, biurek i sekretarzyków – po dodaniu lustra na ścianie lub specjalnego stojącego taka toaletka jest jeszcze bardziej funkcjonalna. Może być 2w1 – mini pracownią i świątynią próżności.

Co pomieści mała toaletka?

Moje ‚anielskie skrzydła’ prezentują się następująco (w wersji saute i nieco świątecznej – z lampkami led i wstążką). Lustro jest nieduże, ale wystarczające do codziennego makijażu. Bardzo sprawdza się za to układ szuflad – z lewej szminki, z prawej produkty do brwi i bazy, duża szuflada mieści wszystkie produkty makijażowe, których zwykle używam. Półka natomiast jest na tyle duża, by pomieścić wieczorną pielęgnację, aktualnie ulubione zapachy i pudełko na biżuterię. Najbardziej mnie rozbawiło, że luka między dwiema małymi szufladkami jest idealna na… najnowsze pudełko beGlossy. To znak, że warto produkty do testów mieć pod ręką.

Ile to kosztuje?

Toaletki dzielą się na dwie grupy: niedrogie i na lata. Nasze należą do grupy pierwszej – 465 zł za mebel to nie dużo, ale jakość jest średnia. drewno cieniutkie i ładnie wykończone tylko tam, gdzie widać. Za szufladkami jest szaro i szorstko. Mimo wszystko warto się nie zrażać i szukać. Toaletki kupicie już za 300 zł, a te lepszej jakości za ok. 1000-1500 zł.

Potrzebna pomoc? Piszcie!

Jeśli macie możliwość zrobić sobie podobny prezent pod choinkę, nie wahajcie się dziewczyny! Każda z nas zasługuje na prawdziwie księżniczkowy kącik tylko dla siebie. A jeśli potrzebujecie pomocy w wyborze, podpowiedzi jak szukać ideału – piszcie śmiało w komentarzach. Postaramy się doradzić.

toaletka1 toaletka6 toaletka8 toaletka9-tiletoaletka4 toaletka7toaletka5

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x