Weclome to Hell. Metalfest 2013!

Nie ma co ukrywać – można wreszcie spędzić całe lato w Polsc jeżdżąc od festiwalu do festiwalu. Od koncertu na gig, zlot, spęd i muzyczną nasiadówę. Powiem Wam szczerze – nie ma dla mnie lepszej opcji wakacyjnej. Wylegiwanie się na plaży brzmi jak tortura. Jak delicja za to dźwięk gitary i łomot perkusji. I tak zabieram siebie, i Was też na MetalFest 2013. Oto bowiem w czwartek rozpoczyna się druga edycja ostrego jak brzytwa Festiwalu, podczas którego (nie, nie grilluje się kotów), ale odkrywa najostrzejsze brzmienie rocka i metalu. W zeszłym roku jako widzka, w tym jako Lena – mały reporter.

Lena&Besties w strojach galowo-koncertowych

Wszystko odbywać się będzie w naprawdę malowniczej krainie zwanej Sosiną (20-22.06). To śliczny zalew w Jaworznie, który na trzy dni zamieni się w mekkę braci metalowej. A brać ta, wierzcie mi bo wiem co prawię, najmilsza jest pod słońcem. Uczynna, sympatyczna, psychofanatycznie kochająca muzykę i dobrą zabawę. Nie wie co to koncert ten, kto nie był na prawdziwym metalowym gigu. Z bracią metalową przy ramieniu. To ona klęka na kolana, kiedy zostaje poproszona (zeszłoroczny występ Blind Guardian na Metalfeście), to ona nie bacząc na deszcz wyśpiewuje z Tytusem z Acidów „Hit the Road Jack”, a z Maksiem Cavalerą (Soufly, Sepultura) robi naprawdę pierdylny moshing.

Outfit w stylu heavy i opaseczki/przepustki

W tym roku skład jest ciężki, choć dla fanów heavy i power znajdzie się słodki kąsek (Accept, Helloween). Czekam z rozdziawioną buzią na występ Down i na niesamowitą atmosferę, którą będzie można poczuć na małej scenie albo i na polu namiotowym, bo i spać jest gdzie. Nie wierzycie? Patrzcie na mapkę poniżej. Jest czad, nie? To nie Hobbiton ani Shire. To nawet nie mapka z Gry o Tron. To je Metalfest Map, Panie i Panowie.

A zatem..trzymajcie za mnie kciuki, będę podglądać metalową modę, bo i ona jest grzechu warta (nie myślcie sobie, że ćwieki królujące od trzech sezonów wymyślili projektanci;) Więcej informacji o gigach i biletach znajdziecie na stronie MetalFestu.

A jakby ktoś z Was tam był..Szukajcie, wołajcie! AVE!

 

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x