Jak radzić sobie z wrastającymi włoskami po depilacji?

Założę się, że niemal każda z Was przeżyła ten dramatyczny moment. Wrastające, już dość spore i za nic na świecie nie dające się usunąć włoski. A miało być tak pięknie – depilator lub wosk, i problem znika. Niestety! Tylko odpowiednia technika i mądra depilacja, a następnie pielęgnacja, jest w stanie uchronić nas przed niechcianymi, wrastającymi włoskami.

Co robić, kiedy pojawią się niechciane odrastające włoski?

– Po pierwsze nie usuwamy ich mechanicznie. Wiele z nas rozpoczyna walkę pęsetami, przebijając się przez skórę. To bardzo zły pomył! Nie tylko uszkodzimy naskórek, będziemy mieć ranki i nogi będą prezentować się jeszcze mniej atrakcyjnie. Możemy uszkodzić sobie meszki włosowe i już zawsze będą podrażnione i zaczerwienione. Zapomnijcie o usuwaniu włosków poprzez podważanie igłą.

– Wróćmy, w miejscu gdzie widzimy włoski, do dobrej jakości maszynki wraz z delikatnym żelem do golenia. Ja od lat jestem wierna Gillette, nie raz wspominałyśmy o wygodnych i designerskich maszynkach. Jeśli widzimy wrastający włosek potraktujemy go maszynką. To najlepsze i najszybsza metoda na włosowe SOS.

wrazstanie wloskow po depilacji (3) wrazstanie wloskow po depilacji (6)

Jak skutecznie depilować nogi?

– Najważniejsze jest dobre przygotowanie. Jeśli zdarza się nam walka z wrastającym włosem, wówczas pamiętajmy o częstych peelingach. Możemy przygotować cukrowy peeling w domu mieszając gruboziarniste kryształki z oliwą lub olejkiem i mocno wmasować w nogi. Jak często? Najlepiej co dwa dni, przy powtarzającym się problemie. Jeśli nie borykamy się z dużą ilości włosków, wówczas dwa razy w tygodniu będzie w sam raz. W ostatnim beglossy znalazł się doskonały peeling Naobay, który idealnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji.

– Możemy również używać ostrych szczoteczek i myjek. Mnie niespecjalnie one służą, bo mam wybitnie wrażliwą skórę nóg. Ważne jednak, by trzymać je w higienicznym miejscu, np. zawieszone na haczyku.

– Najbardziej zaskakujące może być to jak często depilować nogi. Otóż… raz w tygodniu! Mówi się, że depilator ma nam zapewnić nawet osiem tygodni idealnie gładkich nóg. Jednak, by depilacja była skuteczna, a nogi pozostały nienaganne warto robić to częściej. Co bardzo ważne – przy częstej depilacji ona znacznie mniej boli! Kilkadziesiąt minut walki z całymi nogami, czy kilka z tymi które właśnie odrosły i są miej widoczne? (i za to kochamy nowego Braun Silk-épil 9 – ma światełko, które ułatwia zabawę!).

– Po depilacji koniecznie nawilżajmy, ale wybierajmy balsamy mające więcej właściwości. Ja ostatnio testuję LE’MAADR preparat z 3% kwasem glikolowym wygładzający skórę i zmniejszający wrastanie włosów. Jestem mile zaskoczona działaniem. Co prawda myślę, że za zmniejszenie się (bo jeszcze nie całkowite zniwelowanie) problemu odpowiedzialny jest cały rytuał, to krem bardzo dobrze wpisuje się w jego część. Dodatkowo ma działanie rozjaśniające, kojące i korygujące podrażnioną skórę. Dla takich wrażliwców jak ja – dobry produkt.

Niestety, kiedy borykamy się z takim problemem musimy być bardzo wytrwałe i systematyczne. Jeśli mamy tendencję do problemu, to prawdopodobnie nigdy nie zniwelujemy go w stu procentach. Jestem jednak pewna, że tych kilka powyższych rad ułatwi Wam codzienną pielęgnację.

wrazstanie wloskow po depilacji (1) wrazstanie wloskow po depilacji (11) wrazstanie wloskow po depilacji (4) wrazstanie wloskow po depilacji (8)

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x