Szafiarki na cenzurowanym, czyli pierwsze spotkanie śląskich blogerów

Wszystko zaczęło się przez ścianę Facebooka i link do bloSilesia. To takie miejsce, które skutecznie zaczęło zrzeszać blogujących na Śląsku i w okolicach (bo Zagłębie chyba też znajdzie tam swoje miejsce;). Ledwo nie polubiłyśmy, kiedy padło hasło – spotkajmy się! O, proszę bardzo – dlaczego nie? Poznawanie ludzi z ciekawymi zajawki to sama przyjemność. Środa, 20.02.2013, zebraliśmy się w kameralnym gronie, gdyż warunki lokalowe wymusiły na organizatorach (Tomek, Michał – cheers!) selekcję.

Mikołaj Suchan, Dziennik Zachodni


Okazało się bardzo szybko, że w gronie zebranych ze świecą szafiarki szukać. Przedstawicielkami było Bless (które mimo wszystko jest life’stylowe) i SSL (choć dziewczyny także „szafują” przy okazji). Jak to? Ha! Proszę Państwa, poza problemami z pomieszczeniem, okazało się, że szafiarki są na cenzurowanym. Bo jest ich bez liku, zachowują się nikiedy dziwacznie, miewają fochy, nie wnoszą nic interesującego do świata blogujących i w zasadzie… trochę kalają szlachetne rzemiosło blogowania. Oczywiście nie ma co obwiniać zgromadzonych, to ostatnie dwa lata i namacalny wzrost popularności szafujących jest winien. Pewne rozpasanie, rozsławienie i rozprzężenie. Do roboty zatem! Trzeba nam odczarować swój wizerunek. Fajnie by było, gdyby niechętni stworzyli siedem grzechów głównych szafiarki. Ja się domyślam, co mogłoby tam być, ale ciekawi mnie co powiedzieliby inni.
Nowi śląscy Przyjaciele blogujący, możemy na Was liczyć?:)

Tomasz Szklarski, Odkryj Śląskie

Zostawiając fenomen (anty)szafiarski z boku, jeszcze słów kilka o zebranej ekipie, bo naprawdę była to mieszanka barwna, by nie powiedzieć wybuchowa! Okazało się nawet, że trendem wiodącym jest odczarowywanie Śląska. Mnóstwo ludzi próbuje przekazać, że mieszkamy w miejscu o niesamowitym kolorycie, z piękną tradycją, ale patrzącym odważnie na przód i wbrew opiniom – innowacyjnym. Mnie to pasuje i jednocześnie zadaję sobie pytanie – dużo jest regionalistów blogujących w innych rejonach Polski?

Lista uczestniczących w walnym meetingu poniżej z krótką informacją, coby każdy mógł bezbłędnie trafić tam gdzie ma ochotę. 

O śląskiej młodej muzyce, akustycznym jej obliczu, baza debiutantów – świetna robota!
Łukasz z pasją o Śląsku, zwłaszcza, że jest aktywistą i inicjatorem wielu fajnych zdarzeń.
Krytycznie, ironicznie i z pazurem. Tomek mówi, że robi internety. Projektuje, kombinuje i komentuje.
Babskim okiem na rzeczywistość, kosmetyki, a nawet i kuchnię. Agatka trochę nas (szafiarek) broniła;)
Dla fanów designu, sztuki i piękna. Patrycja przez całe spotkanie się uśmiechała i zarażała optymizmem.
Iza chodzi do kina i wynosi z niego ciekawe spostrzeżenia. Lekko i z finezją o X Muzie
Śląsk (szeroko pojmowany) w obiektywie. Wycieczka uzmysławia w jakim ciekawym miejscu mieszkamy.
Mój(Lenowy) hit. O Bogu, przykazaniach, pielgrzymkach z miłością i poczuciem humoru. Mateusz wymiata(sz)!
O  Śląsku po śląsku? Tak, to tutaj. Godka jeszcze nigdy nie była tak fajna!
 Dziewczyny z SSL pewnie znacie. Pokazują modę streetową na tle śląskich zabytków/ciekawych miejsc.
Asia bloguje i gotuje. I jeszcze testuje i jest przy tym niezwykle kobieca.
Magda ze Śląska nie jest, ale penetruje, poszukuje i opisuje. No i ma męża Ślonzoka 😉
Ania też gotuje, więc jeśli szukacie inspiracji- trafiliście idealnie!
Firmowy blog o katowickim lotnisku. Tak, tak – tajniki i kulisy powstawania była nam przedstawione 😉
Ten pan kąsa i jest złośliwy, ale robi to z dużą dawką uroku. Więc lubię, a co!
Tomek, organizator spotkania. Jest gotującym informatykiem (ale połączenie, nie?). Jest autorem najlepszego przepisu na rosół. Trust me!
Łukasz, organizator spotkania. Bardzo po męsku – o samochodach.Świetne kompendium wiedzy, zwłaszcza dla takich laików jak ja. 
Kolorowo, prawda? Ta różnorodność charakterów i tematyki sprawiła, że spotkanie minęło jak z bicza strzelił. Planowane jest następne. Ba! Uważaj Blog Forum Gdańsk. Śląsk nadchodzi 😉
Tomasz Szklarski, Odkryj Śląskie
i ja niewyraźnie w sweterku Sheinside

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x