Białe Piórko, czyli historia prawdziwa Pocahontas

Wiecie, że księżniczka Indian, Pocahontas, istniała naprawdę? Tak, tak!

To nie wymysł disnejowskich rysowników! Co prada historia przebiegała nieco inaczej niż w kreskówce, ale jedno jest pewne – Białe Piórko (bo tak miała na imię córka wodza Federacji Powhatańskiej) czuła miętę do kolonistów. Pomagała, ratowała, negocjowała, a nawet wyszła za jednego za mąż i wyjechała do Anglii.

Jednak nie ma co ukrywać – to opowieść Disneya sprawiła, że każdy z nas kojarzy postać odważnej Indianki. W Polsce miała ona twarz i głos Edyty Górniak, co w latach 90s przyprawiało młodych mężczyzn o dzikie fantazje. Znam nawet anegdotkę o jednym z kumpli mego Lubego, który z prawdziwą powagą i w wielkim sekrecie wyznał, że zakochał się w dzikiej dziewczynie. I nie ma co ukrywać  – gust całkiem wyborny bo przecież Indianka nie tylko miała serce złota dla Anglików, ale przede wszystkim uczyła nas przyrody. No i kto z Was teraz nie zanuci ze mną ….Barwy, które kolorowy niesie wiatr

Wpis powstał we współpracy z Fashion House Sosnowiec.

indianka-w medicine- etno-jak pocahontas (1) indianka-w medicine- etno-jak pocahontas (2) indianka-w medicine- etno-jak pocahontas (3) indianka-w medicine- etno-jak pocahontas (5) indianka-w medicine- etno-jak pocahontas (7) indianka-w medicine- etno-jak pocahontas (8) indianka-w medicine- etno-jak pocahontas (9)

 

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x