Jak pokochać zielone śląskie

Znaleźć takie miejsce na Śląsku to… dość prosta sprawa, wiecie? Wszyscy kojarzą to miejsce z brudem, kopalniami, szybami, dymem. Ale perspektywa zmienia się mocno, kiedy człowiek zacznie poznawać. Nie trzeba jechać zbyt daleko. Już w samych Katowicach znajdziemy mnóstwo zalesionych, romantycznych miejsc. Idealnych na wycieczki rowerowe, pikniki. Wszystko to w lasach ligockich. Na rolkach można jeździć w Parku Kościuszki i na Trzech Stawach, z resztą to drugie miejsce jest także mekką fanów muzyki offowej i właśnie tam Artur Rojek przeniósł swój festiwal.

Tuż na granicy Katowic i Chorzowa mamy cudowny Park Śląski. Ilość atrakcji i zieleni jest zaskakująca. Od wesołego miasteczka, zoo, tras rowerowych, plaży, kontenerów kultury (takich mikrokapsuł z zapleczem dla zespołów). To tam odbywają się festyny, koncerty, letnie pokazy sztuk teatralnych, festiwal kolorów, a także kultowe wystawy roślin.

Równie pięknie można spacerować w Sosnowcu, Będzinie czy Dąbrowie Górniczej i właśnie tam znalazłyśmy ten romantyczny pomost. I płetwonurków. Na kilka chwil byłyśmy bardzo, bardzo daleko…

bluzka Mango | narzutka TK MAXX | szorty H&M | naszyjnik by Ilo | buty Mohito | wianek Lola Wite

aussie1 aussie2 aussie3 aussie4 aussie5 aussie6 IMG_8053 IMG_8070-tile

Pokaż nam swoje #ShinyMoments of the Week i weź udział w konkursie [klik]

fejs2

2 komentarze

 • 9 lat ago

  Cudny masz ten wianek 🙂

  • Lena
   9 lat ago

   wszystkie od Loli są zapierające dech!

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x