Śródziemnomorski look z najwyższej półki – kobiety smukłe jak gazele o zdrowych i rozwianych włosach, sączące piękne drinki i spacerujące w słomkowych kapeluszach i stylowych espadrylach po nadmorskich deptakach i przystaniach jachtowych. One nie smażą się godzinami na słońcu, one korzystają z życia, a ten piękny, złocisty odcień opalenizny ‚dopada je’ jakby przypadkiem (ewentualnie mają go ot po prostu – w DNA). Oj tak, złocista opalenizna może być smaczna i stylowa. Jednak by ją osiągnąć potrzeba kilku sprytnych pomocników. A ci z drużyny St. Tropez są naprawdę top of the top!
Lona testuje:
1. Bronzing mousse, pianka samoopalająca St. Tropez, 120 ml, 124,80PLN – gwiazda kolekcji, bardzo dobry samoopalacz. Brązuje od razu, opala po 4 godzinach, zmywa się do 5 dni.
2. Balsam samoopalający Gradual Tan light/medium, 200 ml, 86PLN – świetne uzupełnienie pianki samoopalającej. Pięknie pachnie, nawilża i podtrzymuje brąz wywołany samoopalaczem.
3. Instant Glow body lotion, 150 ml, cena ok. 80PLN – kosmetyk ratunkowy, przed wielkim wyjściem. Pachnie, lśni, brązuje. Dobry na ręce i nogi, jednak uwaga – może pozostawiać smugi. Warto miksować go z balsamem do ciała dla łatwiejszej aplikacji.
3. Warto zaopatrzyć się w specjalną rękawicę do nakładania kosmetyku (ta z St Tropez jest bardzo dobra i trwała, wydane na nią 25 złotych nie boli tak bardzo, gdy pomyśleć jak długo posłuży), by aplikacja przebiegała sprawnie, a dłonie nie brudziły się.
Ten duet się sprawdza! Rękawica&pianka opalająca |
4. Jeśli będziecie samoopalać kończyny polecam okolice kostek, kolan i łokci posmarować cienką warstwą balsamu do ciała. Są to miejsca, które zwykle przyjmują ciemniejszą barwę, a kropla balsamu minimalizuje to ryzyko.
5. Są różne techniki nakładania samoopalacza – ja lubię od dołu do góry – zaczynam od stóp (tak, tak stopy też smarujemy, oczywiście tylko wierzch), potem łydku, uda, pośladki, brzuch, dekolt szyja, plecy (do pokrycia ich środkowej części jednak zwykle niezbędna jest pomoc), ręce. Przedostatnia twarz. Potem obowiązkowo dokładne umycie rąk (nawet po aplikacji rękawicą) i na końcu pokrywamy dłonie (na wacik kosmetyczny wyciskamy kroplę produktu i przecieramy delikatnie wierzch dłoni).
6. Dobry samoopalacz wchłania się całkowicie w ciągu maksymalnie 10 minut, mimo to warto około pół godziny pobiegać po mieszkaniu w skąpej bieliźnie i dużym t-shircie (najlepszy ten od męża ;)).
7. Jeśli jednak coś nie wyszło i pojawiły się nierówności, najszybciej zniweluje je brązer, który natychmiast przyciemni niepokryte samoopalaczem miejsca.
Znakomity filmik na temat nakładania samoopalaczy zrobiła kiedyś Agi, bardzo go polecam i pozwalam sobie go tu wkleić (Aga, mam nadzieję, że z Twoim pełnym błogosławieństwem ;)).
Lena testuje
1. Skin Illuminator Gold, 50 ml, ok. 75 PLN
Choć opalanie to nie moja domena i latem skrywam się w cieniu, to jednak lubię, kiedy skóra wygląda kusząco. Oto z odsieczą na doczesne problemy bladej skóry przyszedł ten Illuminator w kolorze złoty (jest jeszcze opcja bardziej różowa i fioletowa). Delikatny, całkiem nieźle rozprowadza się po ciele, nadaje skórze delikatny błysk. Na plus – nie klei się, podczas upałów nie czuć ani odrobinki nieprzyjemnego filtru na skórze, szybko się wchłania i naprawdę błyszczy. Nie jest to jednak błysk tandetny, który można zaobserwować na opalonych ciałach w pretensjonalnych klubach ;), acz błysk subtelny i delikatny. Polubiłam się z Illuminatorem zwłaszcza po koncercie, kiedy pomimo gorących wrażeń, duchoty i naprawdę dość intensywnych godzin, on nadal był na mojej skórze i błyskał zalotnie. Wrażenia ogólne – produkt wart polecenia. Dziewczyny lubiące słoneczne kąpiele na pewno będą zachwycone tym jak jak wygląda na ich opalonych ciałach. Dla zachęty dodam jeszcze, że można go także rozporządzać na kościach policzkowych. I nadal kusi!
Zaliczyłam jedną wtopę, lata temu, z samoopalaczem Dove i stwierdziłam, że wolę być bladym trupkiem jak takim wypaćkanym marchewkowo-czymś 😉
Nie znam tych produktow ani tej marki, ale wygladaja ciekawie 🙂
Ja obecnie jestem zadowolona z samoopalacza i brazera Pat&Rub 🙂
Ja do samoopalających specyfików jestem zrażona, po ty, jak kiedyś pojechałam na wakacje nad polskie morze. Oczywiście trafiłam na pogodę iście barową, nie opaliłam się nic a nic. Rodzice stwierdzili, że to obciach wracać do Krakowa bez grama opalenizny (durne podejście, wiem :P) i kupili różne samoopalacze. Ja wypróbowałam jakiś krem z ekstraktem z orzecha włoskiego do twarzy. Posmarowałam, wchłonął się i ok, poszłam spać. Obudziłam się rano z koszmarnymi plamami na policzkach. Wyglądałam jak wąż zrzucający skórę. W ruch poszły peelingi, ale niewiele to pomogło i przez kilka dni wyglądałam po prostu masakrycznie 😛
Ale na wypróbowanie tych samoopalaczy mogłabym się skusić- wydają się być naprawdę profesjonalne 🙂
Myślałam, że pooglądam instrukcję nakladania samoopalacza według Was 😀
Smuteczek!
Ja uwielbiam samoopalacze Pat&Rub i collistar. Tych jeszcze nie miałam przyjemności stosować:)
chętnie bym je poznała bliżej, od dawna mnie kuszą 😉
Osobiscie nakladasz samoopalacz tylko na twarzy, gdzie indziej jakos mi nie wychodzi
Kisses
Aga
http://www.agasuitcase.com
ja używam najczęsciej tylko na nogi
pozdrawiam serdecznie
Marcelka Fashion
🙂
nie znam tej firmy…
ja samoopalaczy nie używam,wolę czekać aż mnie słonko chwyci porządnie co czasem trwa całe lato 😛
Nigdy nie używałam samoopalaczy i jakoś ciężko mi sie do nich przekonać.
Ja nigdy nie przepadałam za samoopalaczami ze względu na nieumiejętność ich nakładania. Jednak w te wakacje mam wyjątkowo dosyć swojej bladej skóry 🙂 Już wiele razy zetknęłam się z recenzjami tej marki, więc chyba zaryzykuje. Który z tych produktów Waszym zdaniem byłby najlepszy dla jasnej (czyt. prawie białej) karnacji?
A ja bym tych kosmetyków nie kupiła ze względu na cenę 🙁 Osobiście jestem zadowolona z samoopalacza Zaji 🙂
*Ziaji