My own vintage friend

Zawsze kiedy kombinujemy z Leną, by wyjść w plener na zdjęcia i ubrać coś sensownego, staramy się, by strój opowiadał jakąś historię. Cóż, w ubieraniu, jak w międzyludzkich relacjach chodzi o coś więcej niż tylko, by było ładnie. Największą frajdę mamy wtedy, gdy łączymy stare z nowym, modne z zapomnianym, dziwne i „potargane” ze spokojnym i klasycznym.

FOR ENGLISH VERSION CLICK >>>

Dlatego z przyjemnością do brand new sukieneczki w kwiatowy print założyłam jeansową katanę z czasów licealnych (a to, no cóż przyznam się do wieku, oznacza, że mamy do czynienia z częścią odzieży z ponad dziesięcioletnią historią) i moje pierwsze „wayfarery”, którym mogę spokojnie 5 latek naliczyć. Jakie to miłe uczucie, że ma się w szafie ubrania, które między warstwami przędzy noszą tysiące wspomnień, a często noszone tylko zyskują na wartości. Chwała szlachetnej starości, chwała denimowi! Chwała chomikowaniu ubrań „na lepsze czasy”. Bo choć dzięki czyjemuś rozdawnictwu ubrań nie raz trafiły mi się w lumpeksie cuda za parę złotych, to jednak vintage najlepiej smakuje podany z własnej szafy. Jest jak dobra przyjaciółka – nie widzicie się latami, a po pięciu minutach spotkania zapominacie, że w ogóle był czas „bez siebie”.

Lona ma na sobie:
Sukienka – Top Secret
Jeansowa kurtka – Big Star
Buty – Asos
Torebka – sh
Opaska – H&M
Bransoletki – Lilou, Merci (serduszko na tasiemce 
– jedyne co pozostało po wielkanocnym króliczku Merci ;))
Pierścionek – H&M
Okulary – Allegro
Tekst: Lona
Zdjęcia: Dorotka, 
Światłem Malowane
Ps. A najlepiej na świecie jest wtedy, gdy w przyjacielskim odzieniu idzie się po zaprzyjaźnionych ulicach zaprzyjaźnionego miasta na zdjęcia z dziewczynami, które rozśmieszają, opowiadają ciekawe historie, a przy okazji pozują i robią zdjęcia 😀

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x