Lifting twarzy bez skalpela? Czym jest i jak działa Ulthera (zdjęcia przed i po zabiegu)?

Kilka dni temu skończyłam 37 lat. I choć skóra jest w niezłej kondycji, pojawił się problem z owalem twarzy. Drugi podbródek, chomiki na bokach policzków i utrata wyraźnej linii żuchwy, pogorszenie stanu opadających powiek – to wszystko zaczęło mi przeszkadzać. Więc, gdy dowiedziałam się, że można podczas jednego zabiegu, zupełnie bezinwazyjnie (bez igieł, liftingu) poprawić owal twarzy i wygląd powiek, zdecydowałam się spróbować. Zapisałam się na zabieg Ulthera do Body CareClinic w Katowicach.


Table of Contents

Dziś opowiem Wam, jak wyglądał zabieg i pokażę zdjęcia przed i po. Warto je zobaczyć, bo efekty są super!


Mój efekt po 3 miesiącach od zabiegu. Lepszy owal twarzy i łatwiejszy makijaż oczu (powieka mniej opada)

Czym jest Ulthera?


Utlhera to całkowicie BEZINWAZYJNY zabieg, którego efekty są porównywalne do liftingu. Poprawia owal, unosi opadające powieki, modeluje wybrane partie twarzy, odmładza, zwiększa napięcie skóry. Efekt jest widoczny od razu po pierwszym zabiegu i utrzymuje się około 1,5 roku. Nie ma potrzeby znieczulenia (na twarzy zabieg jest zupełnie bezbolesny, w okolicy oczu czuć niewielkie szczypanie), ani rekonwalescencji po zabiegu (można od razu wrócić do swoich zajęć).

A – co najważniejsze – efekt jest natychmiastowy (jeśli chcecie zobaczyć na filmie, jak wygląda skóra w trakcie i bezpośrednio po Ultherze, na naszym Instagramie, w wyróżnionych stories – pod nazwą Ulthera – możecie sprawdzić, jak unosi się owal twarzy jeszcze w trakcie zabiegu). I dodatkowo pogłębia się w ciągu kolejnych 3 miesięcy.


To nie magia, to ultradźwięki


Moc Ulthery to kombinacja nowoczesnego urządzenia, dzięki któremu energia ultradźwięków przenika bezinwazyjnie do skóry właściwej oraz doświadczenia i kompetencji specjalisty wykonującego zabieg. I napiszę to od razu, bo jest to turbo ważne! Doświadczony specjalista już przed zabiegiem powie Wam, jaki będzie przewidywany efekt (zbada także skórę aparatem USG, aby określić jej stan) i czy warto się podjąć wykonania Ulthery. Oraz wskaże miejsca, które potrzebują zabiegu (np. ja myślałam, że moim największym problemem są oczy, a okazało się, że to żuchwa i podbródek są w bardzo kiepskiej kondycji . I to na nich dr Anna Deda skupiła się najbardziej).

Dr Anna Deda podczas zabiegu na bieżąco ocenia stan skóry i wykonuje odpowiednią ilość przyłożeń głowicy z ultradźwiękami.

Ale wracając do ultradźwięków w Ultherze. Ich zogniskowana wiązka o wysokiej energii, mówiąc w uproszczeniu, dziurkuje powierzchnię skóry właściwej (omijając naskórek, dlatego nie ma żadnych zewnętrznych śladów zabiegu i potrzeby rekonwalescencji), powodując jej natychmiastowe obkurczenie. Natomiast potem następuje proces regeneracji, który trwa około 90 dni. W tym czasie skóra się przebudowuje, białko się skręca, a my widzimy dalszą poprawę napięcia i gęstości.

W TYM artykule przeczytacie więcej o zabiegu Ulthera w Body Care Katowice.

Tak wygląda gabinet zabiegowy w Body CareClinic w Katowicach oraz urządzenie do Ulthery (wraz z wbudowanym USG do badania skóry).

I to jest właśnie połączenie natychmiastowego efektu podobnego do liftingu z długotrwałą regeneracją i odmłodzeniem skóry w obszarze poddanym działaniu Ulthery.

Tak wygląda głowica do zabiegu Ulthera na twarz.

Jak przebiega i ile trwa zabieg?


Mój zabieg obejmował dwa obszary: górne powieki oraz całą żuchwę i podbródek. Trwał niecałą godzinę. Oczywiście, kiedy wykonujecie tylko powieki lub tylko owal, czas zabiegu będzie jeszcze krótszy. Wszystko zależy od tego, ile przyłożeń głowicy trzeba będzie wykonać (poinformuje Was o tym specjalista przed zabiegiem – to pomoże określić nie tylko jego czas, ale i cenę).

Pierwszym etapem jest konsultacja oraz badanie skóry. Dzięki aparatowi do USG specjalista jest w stanie zobaczyć, jak wygląda skóra właściwa. I określić (tu trzeba doświadczenia, ja w pełni zaufałam dr Dedzie i się nie zawiodłam!), które jej obszary potrzebują zabiegu. Oraz, czy efekty będą zadowalające. Okazuje się bowiem, że Ulthera jest skuteczna, ale pod warunkiem, że skóra nie jest bardzo cienka. W takim wypadku specjalista może nawet odradzić zabieg, bo pacjentka zwyczajnie może nie być zadowolona z efektów. Większość osób nie ma jednak takich problemów i zabieg powinien się udać.

U mnie skóra była gruba, więc o efekt Pani Doktor była spokojna. Badanie wykazało też, że jest duży problem z napięciem na całej linii brody i żuchwy i potrzebuję większej niż standardowa dawki ultradźwięków (niestety, taka uroda).

Urządzenie pokazuje, ile wiązek ultradźwięków trzeba było podać do skóry (jak widzicie u mnie najwięcej potrzebowała broda).

Sam zabieg polega na przykładaniu głowicy do ustalonych obszarów twarzy. Z punktu widzenia pacjenta nie dzieje się nic nadzwyczajnego – czuć delikatne mrowienie, może pojawić się też lekkie zaczerwienienie skóry, które ustępuje po zabiegu.


Efekty Ulthery – od razu i po 3 miesiącach


Jak możecie zobaczyć na filmikach w wyróżnionym story, efekt pojawia się naprawdę od razu – unoszą się brwi oraz policzki. Już ten efekt przeszedł moje wyobrażenia. A potem miało być tylko lepiej! A jak było? Cóż, różnie. Następnego dnia pojawiła się lekka opuchlizna (i tak wyglądałam lepiej, niż przed zabiegiem, ale nieco gorzej, niż zaraz po), przez kilka dni na brodzie miałam też lekkie (nieprzeszkadzające z niczym i zupełnie naturalne – zostałam o tym uprzedzona przez specjalistę) uczucie odrętwienia.

Prawy bok. Od lewej: przed zabiegiem, zaraz po (widać zaczerwienienie) oraz po 3 miesiącach.

Efekt poprawy owalu twarzy widziałam szczególnie na początku, potem przyzwyczaiłam się do swojej nowej żuchwy i wydawało mi się, że już lepiej nie będzie. Na szczęście robiłam zdjęcia przed i po zabiegu, to na nich widać, że efekt był coraz lepszy.

Te zdjęcia lewego boku twarzy pokazują, jak zmienił się kształt mojej brody – nawet nie miałam pojęcia, że była wcześniej obwisła!

Owal twarzy widziany z przodu kolejno przed, zaraz po i po 3 miesiącach. Widać wyraźne zmniejszenie się drugiego podbródka i poprawę owalu twarzy.

Natomiast z oczami sytuacja była o tyle inna, że po pierwszym zachwycie szybko wróciły do dawnego stanu i długo wydawało mi się, że nie będzie poprawy. Aż tu nagle w 3 miesiącu po zabiegu zauważyłam, że łatwiej wykonuje mi się makijaż oczu i cień lepiej widać na ruchomej powiece (bo nie jest tak zasłaniana przez opadającą powiekę, jak wcześniej).

Prawe oko przed (góra) i po (dół) zabiegu.

I choć dr Deda uprzedzała, że moje oczy wcale nie są w tak złym stanie, jak mi się wydaje i mogę nie widzieć spektakularnej poprawy, to uważam, że jest zdecydowanie lepiej!

Oczy wyglądają na bardziej otwarte i mniej zmęczone. Powieka górna nie nachodzi już na ruchomą w takim stopniu, jak wcześniej. 

Ulthera w Body CareClinic – ile kosztuje?
UWAGA: zniżka na zabieg!


Cena zabiegu wraz z konsultacją jest zależna od obszaru, na którym chcecie zrobić Ultherę oraz ilości wiązek ultradźwięków, której potrzebuje Wasza skóra. O tym wszystkim poinformuje Was specjalista po badaniu skóry. Dlatego bardzo warto umówić się na konsultację – dowiecie się na niej, w jakim stanie jest skóra, co można poprawić i czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu Ulthera (specjalista sprawdzi, czy skóra jest wystarczająco gruba).


Dla pierwszych 5 osób, które w dniach 28-31.10.19 zapiszą się na zabieg Ulthera do Body CareClinic (dzwoniąc lub pisząc TU) z kodem PRZEZBLESSY, cena zabiegu na podbródek wyniesie tylko 1999 zł!


To 20-42% mniej, niż standardowa cena zabiegu (w zależności od ilości przyłożeń cena Ulthery na podbródek waha się od 2500 do 3500 zł). Cena zabiegu na oczy wynosi średnio 1200 zł.


Jeśli macie jakieś pytania o zabieg, zostawcie je proszę w komentarzach – postaram się odpowiedzieć sama, a te trudniejsze przekażę do zespołu Body CareClinic.


Wpis przygotowany we współpracy z kliniką Body CareClinic w Katowicach.

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x