Top 7 najfajniejszych tatów popkultury!

Taki dzień zobowiązuje. A my mamy ochotę uczcić go po swojemu. Z czeluści i odmętów popkultury wyszukałyśmy siedmiu super ojców. Każdy wyjątkowy, każdy jedyny w swoim rodzaju. Czuli, mądrzy, zabawni, uczciwi, lekko zdziwaczeli, bardzo seksowni, najśmieszniejsi na świecie. Każdy z nich na trwale wpisał się na karty historii i choć bywa, że możemy go spotkać wyłącznie na ekranie telewizora lub komputera, to naprawdę ich uwielbiamy.

Mufasa

Na samą myśl się wzruszamy! Tata Simby jest naszym dziecięcym wspomnieniem. Nie byle jakim z resztą – przepełnionym łzami. Dla wielu roczników był wręcz traumatycznym doświadczeniem odchodzenia. A dodatkowo zachwycał siłą, odwagą, honorem. Jesteśmy pewne, że taki lwi Tato stał się idolem. A jak mówią wszelkie memy i internetowe powiedzenia – nawet największy twardziel płakał za Mufasą. W naszym rankingu to najbardziej wzruszający tata w historii kinematografii.

Ozzy Osbourne

Król Ciemności, który dla swojego spokoju jest w stanie zrobić naprawdę wiele. Dodatkowo uwielbia koty, psy i burito. Dla zabawy występuje w bardzo pokręconym reality show i od wielu lat kocha swoja żonę, niezmiennie. Jeśli wydaje się Wam, że Wasz tata jest pokręcony zawsze możecie pomyśleć o Ozzym. Facecie, który mieszka w bajkowym domu, na drugie imię ma „fuck” i jest najbardziej uroczym staruszkiem metalu. Swoich konkurentów pokonał jednym zamachem (albo połknięciem nietoperzowej głowy) i stał się naszym najbardziej szalonym ojcem.

dad1

David Beckham

Nie wiem co lepsze – być dzieckiem Beckhama, czy jednak żoną 😉 Ale jesteśmy przekonane, że w rankingu najbardziej gorących tatuśków na świecie wygrałby w cuglach. Równie pociągający w reklamach bielizny, gdy w samych gatkach biega po ulicach i skwerkach, jak na wypadach z gromadką swych dzieci. Najsłodszy widok? Becks z malutką Harper na kolanach ogląda pokaz żony Victorii. Te zdjęcia obiegły świat i wywołały lawinę zachwytów. I choć pamiętamy, że tatą nie zawsze był idealnym, to jednak nie jesteśmy w stanie oprzeć się jego urokowi. Supertata!

Ned Stark

Archetyp ojca. Męski, dobry, honorowy, surowy, ale i czuły. Kochający na zabój – dosłownie i w przenośni. Ned Stark, choć swoją rolę w „Grze o tron” zakończył dawno temu, wciąż powraca we wspomnieniach przyjaciół i wrogów. To ten typ taty, którego decyzje są dla dzieci nie zawsze zrozumiałe, postawa budzi sprzeciw i chęć buntu, ale wraz z czasem przychodzi refleksja i wielki szacunek. Łatwiej go podziwiać, niż kochać. Ojciec opoka. Ojciec wzór. Jedyny człowiek naprawdę godzien żelaznego tronu.

dad2

Kanye West

Nie wiem czy istnieje dzieciak, który jest bardziej rozpieszczony niż North West. Trudno nam zgadywać ile ubranek od projektantów ma dziewczynka. Ile par kolczyków, butów, pierścionków, własnych samochodzików, lalek Barbie, pluszaków. Kayne zdecydowanie wygrywa konkurencję na najbardziej rozpieszczającego ojca w historii szołbizu. A przynajmniej na takiego, który mocno chwali się prezentami dla córeczki. Niebawem znów zostanie ojcem. Pewnie synkowi kupi drużynę NBA.

Homer Simpson

To jest tata, wbrew wszelkim doniesieniom, bystry na swój sposób. Bardzo lubi nic nie robić, pominąwszy jedzenie pączków, picie piwa i zaleganie na kanapie przed telewizorem. Choć można o nim powiedzieć wiele złego, to zdecydowanie należy mu się wyróżnienie za najbardziej pechowego ojca. Bo choćby się starał ile wlezie – stawał na głowie, to na pewno nie wygra fortuny, nie zmieni swego życia, a pierworodny Bart na pewno pójdzie w jego ślady. Ze współczucia wskakuje do naszego rankingu.

Kanye West American rapper, songwriter, record producer, film director, entrepreneur, and fashion designer, Kanye West attends the Cannes Lions 2014, 61st International Advertising Festival in Cannes, southern France, Tuesday, June 17, 2014. The Cannes Lions International Advertising Festival is a world's meeting place for professionals in the communications industry.(AP Photo/Lionel Cironneau)

Brad Pitt

Brad otwiera nasz ranking na zdjęciu z dziećmi, a notką go kończy, bo jest chyba najbardziej super supertatą ze wszystkich popkulturowych tatuśków. Nie mamy wątpliwości, że równie mocno kocha własne dzieci, jak i adoptowane wspólnie z Angeliną, a także te adoptowane przez nią przed rozpoczęciem związku. To robi wrażenie zwłaszcza, gdy dodamy do tego dorobek artystyczny Pitta oraz jego zaangażowanie na rzecz dzieci z ubogich rejonów świata. Złoty chłopiec Hollywood udowodnił, że ojcostwo nawet w pokręconych czasach oznacza przede wszystkim bezwarunkową miłość, obecność, troskę.

 

Wszystkim pozostałym SuperTatom składamy najserdeczniejsze życzenia
– świętujcie ze swymi pociechami każdego dnia.

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x