Zapach miesiąca – Paco Rabanne Lady Million Prive

Pierwszy zapach tego roku wpisuje się w zimowe klimaty. Jego złota barwa przywodzi na myśl luksusowe bombki wprost z manufaktury, a kształt… Również przypomina cacko, które z łatwością można zawiesić na choince czy dodać do stroiku.

Paco Rabanne w wersji Lady Million Prive, to fantastyczna podróż po słodko-orientalnej kranie, w której na pierwszy plan wysuwają się najprzyjemniejsze nuty; te gourmand. Czyli po brzegi wypchane wszystkim tym, czym mamy ochotę raczyć się podczas długich, zimowych wieczorów.

Perfumy a woda perfumowana

Nim przejdę do odkrywania przed Wami zapachu stycznia, to dodam jeszcze kilka zdań formalnych. Lady Million Prive, to woda perfumowana, a nie perfumy. Wiecie czym różnią się te dwa typy roztworów? Przede wszystkim zawartością „zapachu” w naszym kosmetyku. Perfumy (oznaczane na flakonach perfume/parfum) mają najmocniej stężoną ilość „zapachu”, nawet do 30%. Woda perfumowana oscyluje między 8-15% olejków zawartych w kosmetykach. I jest to najczęściej spotykany sposób dystrybucji zapachów w naszych ulubionych butikach. Natomiast zapachy drogeryjne, to zazwyczaj wody toaletowe (4-8%) lub kolońskie (do 5 %).

Lady Millioin Prive jest bardzo mocno przesiąknięta słodyczą, i w zasadzie podczas całego spotkania z zapachem, właśnie słodkie nuty będą przebijać się najmocniej. Kojarzą mi się z karmelem podawanym na ciepło, który delikatnie oblepia podniebienie. Na drugim planie jest nieco gorzka woń kakaowca i znów słodki miód. Z resztą miodowy aromat pięknie współgra z misternie wykonanym flakonikiem. Osobiście skojarzył mi się z naszym polskim, szlachetnym bursztynem, ale twórcy zdecydowanie myśleli o diamentach.

To zapach, który podbije serce wszystkich zwolenniczek czystej słodyczy, ale mającej w tle orientalne i zmysłowe podróże. Aromat jest mocno przylegający do skóry, długo na niej pozostaje i świetnie otula; podobnie jak ciepły szalik czy wełniany sweter. W aromatycznej mieszance kakaowce, miodu, maliny i wanilii znajdujemy esencję dalekich podróży, wspomnienia gorącego lata i bardzo dużo sex appealu. Mimo, iż w nie ma w nim korzennych nut, to będzie podobać się kobietom ceniącym sobie mocne, intensywne wonie.

Dossier zapachu

Typ: orientalno-owocowa woda perfumowana
Nuty zapachowe
Nuta głowy: malina
Nuta serca: kwiat wanilii
Nuta bazy: ziarno kakao, paczuli, miód.
Premiera: 2016
Twórca: Anne Flipo
Cena: 30 ml 255zł / 50 ml 349 zł / 80 ml 449zł

1 komentarz

  • 7 lat ago

    Ciekawa jestem tej nieco karmelowej słodyczy, bo co prawda lubię bardziej kwiatowe kompozycje. ale ta też zapowiada się całkiem przyjemnie. Obawiam się tylko, że mogłoby być dla mnie nieco zbyt dusząco i orientalnie 😛

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x