Sephora Color Profile – jak dobrać idealny podkład?

Ile macie w szafkach pochowanych podkładów ‚na kiedyś’? Jak często zdarza się, że fluid, który w perfumerii wydawał się idealnie dobrany do odcienia i koloru cery w codziennym użytkowaniu jest za jasny / a ciemny / zbyt żółty / zbyt różowy? Albo – jeszcze inaczej – kolor jest raczej ok, za to wykończenie zbyt matowe / rozświetlające. Podkład może nam nie pasować z milionów powodów i oczywiście zawsze, ale to zawsze przed zakupem trzeba prosić o próbki. Nie ma czegoś takiego jak kupowanie fluidu w ciemno, bo nawet w ramach tej samej tonacji i tej samej marki kolory mogą się znacznie od siebie różnić.

Idealny kolor podkładu w trzy minuty!

Jeśli akurat wzięłyście na celownik zakup idealnego nowego podkładu na wiosnę, koniecznie wpadnijcie do Sephory. W ciągu kilku minut poznacie swój idealny kolor podkładu i na dodatek będziecie mogły go wypróbować. Wystarczy tylko zagadnąć konsultantkę i dopytać czy w naszej Sephorze jest urządzenie Color Profile. A potem oddać się w ręce specjalisty. My już skorzystałyśmy z Color Profile i cieszymy się nowymi podkładami 🙂

sephora color profile (2)

Jak działa Sephora Color Profile?

– Oczyszczamy twarz z resztek makijażu w trzech miejscach – na czole, żuchwie i w okolicach ucha. Dlaczego akurat tam? Bo to na czole jest najbardziej wysunięte i narażone na działanie promieni słonecznych w przeciwieństwie do miejsca na kości policzkowej i żuchwie.

– Następnie urządzenie przystawiane jest do skóry twarzy w trzech miejscach, po kolei badany jest ich kolor. Po każdym „strzale” pojawia się na ekranie Color Profile jeden z numerków Pantone, a po trzech „strzałach” urządzenie przetwarza kolory i wyznacza nasz profil kolorystyczny.

– Kolor, który wskazał Color Profile (w Leny wypadku 1R07, Lony: 2R06) konsultantka wprowadza do specjalnego programu, który przetwarza informacje i proponuje nam kilkanaście (z kilkuset) podkładów dostępnych w perfumerii Sephora.

– Po rozmowie z konsultantką, w której określacie potrzeby i typ skóry, wybieracie podkłady odpowiadający Waszym wymaganiom. Swój unikalny kolor dostajecie również zapisany na specjalnej karcie, a po podaniu maila konsultantka przesyła Wam wiadomość z trzema najlepszymi kosmetykami oraz kolorem Pantone.

– A na sam koniec testujemy podkład na własnej skórze! Możemy poprosić makijażystkę o nałożenie dwóch wybranych kosmetyków, każdy na połowę twarzy. To fajna opcja, bo przez kilka godzin możemy obserwować jak zachowują się dwa najbliższe ideałowi podkłady.

braun 995
Nowy, wymarzony podkład

Kiedy już określicie swoje typy czas na dokonanie wyboru. Oczywiście nie od razu musicie dokonywać zakupu – tak jak pisałyśmy wcześniej – zawsze najpierw bierzemy próbki do domu i testujemy przynajmniej jeden dzień (najlepiej taki, gdy jest dużo do załatwienia – podkład będzie musiał się sprawdzić w trudnych sytuacjach :)). Co ciekawe, wskazania Color Profile mogą być zaskakujące – często proponuje podkłady, na których zakup same byśmy nie wpadły. No bo jeśli Estee Lauder to raczej Double Wear a nie Perfectionist (fluid z serum przeciwzmarszzkowym dla cery dojrzałej). A jednak! Color Profile może Was zaskoczyć. I super, bo dzięki temu mamy szansę poznać lepiej dopasowane do nas podkłady, a nie kierować się tylko wskazaniami innych czy reklamą.

sephora color profile (1)
Co jeszcze warto wiedzieć?

Przede wszystkim pytajcie o taką możliwość i korzystajcie z usługi… najlepiej dwa razy w roku. Opalona twarz w letnich miesiącach wymaga dobrania innego koloru i właściwości podkładu. Latem potrzebujemy lżejszych kosmetyków, a Color Profile dobiera nie tylko podkłady, ale również kremy koloryzujące BB i CC, co jest doskonałą alternatywą. Dzięki badaniu poznajemy także serie kosmetyków wykończających makijaż. Podczas konsultacji profesjonalista ogląda nasza skórę i doradza nam jaki poziom krycia czy rodzaj podkładu będzie najlepiej jej służył. Niestety wiele z nas obsesyjnie lubi się kamuflować mimo, iż nie ma takiej potrzeby (jak ja!), a przede wszystkim nadal wybiera zbyt ciemne kolory. Mam nadzieję, że z tym drugiem problem uda się nam szybko uporać, prawda drogie Panie?

sephora pantone colour profile (10)-horzsephora pantone colour profile (3) sephora pantone colour profile (5) sephora pantone colour profile (7) sephora pantone colour profile (9)PS Color Profile został przygotowany wspólnie z PANTONE – prawdziwym ekspertem do spraw kolorów. Lubimy to!

 

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x