Lily Lolo: Jak nakładać podkład mineralny?

Dla tej części z Was, która obserwuje nasz fanpage na Facebooku nie będzie to zaskoczeniem – rozpoczynamy romans z kosmetykami mineralnymi do makijażu twarzy. Będziemy testować zarówno podkłady i pudry, ale także cienie, pomadki, róże, rozświetlacze. W ciągu następnego miesiąca na własnych skórach sprawdzimy, jak działa ‚pudrowa strona mocy’ – naturalny, mineralny makijaż brytyjskiej marki Lily Lolo. Dzisiaj lekcja pierwsza: instruktaż, w jaki sposób wykonać prawidłowo makijaż mineralnymi podkładami/pudrami. Bo, jak pewnie wiecie, każdy ruch pędzla (oraz sam pędzel) ma tu znaczenie dla ostatecznego efektu. Nasz ilustrowany poradnik oparłyśmy na materiałach polskiego dystrybutora kosmetyków Lily Lolo oraz swoich obserwacjach. Efekty na własnych twarzach pokażemy niebawem (nadal same się uczymy wg tych wskazówek), tymczasem zobaczcie, jak wyglądają mineralne podkłady/pudry Lily Lolo i jak za ich sprawą uzyskać efekt wypoczętej, gładkiej buzi.

Materiał fotograficzny przygotowałyśmy z użyciem kosmetyków:
1/ Podkład mineralny Lily Lolo odc. Barley Buff: zawiera naturalny filtr SPF 15. Pożądany efekt krycia uzyskasz nakładając cienkie warstwy. Dzięki naturalnym składnikom Twoja skóra jest pielęgnowana. Zapomnij o wypryskach i innych skazach skórnych.
2/ Puder mineralny utrwalający transparentny: puder o jedwabistej konsystencji, który dzięki zawartości rozpraszającej światło miki, optycznie redukuje widoczność drobnych zmarszczek oraz niedoskonałości.
3/ Puder mineralny utrwalający Flawless Silk: brzoskwiniowo-różowy mineralny puder o jedwabistej konsystencji, który dzięki zawartości rozpraszającej światło miki, optycznie redukuje widoczność drobnych zmarszczek oraz niedoskonałości.
4/ Rozświetlacz Star Dust: połyskujący puder rozświetlający, który idealnie sprawdzi się, gdy będziesz chciała podkreślić kości policzkowe lub łuk brwiowy.

lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk1lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk9 lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk19lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk14-tilelilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk8-tile lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk20

Aplikacja

Na spodek jednorazowo wysypujemy niewielką ilość produktu. Następnie „wmasowujemy” produkt w pędzel w taki sposób, aby proszek zupełnie zniknął ze spodka oraz z pędzla. Jeżeli pędzel „zanurzymy” w kosmetyku i strzepiemy nadmiar, nic to w zasadzie nie zmieni w kwestii pylenia. Najważniejszy punkt procesu nabierania produktu na pędzel to wmasowanie go do prawie całkowitego zniknięcia z pokrywki/spodka. Następnie opukujemy brzegiem pędzla o pokrywkę/spodek, aby to co zostało na włosiu spadło do pokrywki ( znikoma ilość). Kolejny bardzo ważny krok to uderzenie podstawa pędzla o płaską powierzchnię, który sprawia, że kosmetyk osadza się głębiej we włosiu, dzięki czemu nie występuje problem pylenia kosmetyku. Pędzel kabuki jest idealnym do tego narzędziem.

Zasada w przypadku podkładu mineralnego jest taka, że nanosimy kilka cienkich warstw, zamiast jednej grubej. Musimy zbudować oczekiwany stopień krycia. Poniżej na zdjęciach widzicie sposoby aplikacji (ruchy pędzla), odpowiednie dla różnych rodzajów skóry i pożądanego stopnia krycia.

 W przypadku podkładu mineralnego nanosimy kilka cienkich warstw, zamiast jednej grubej. Musimy zbudować oczekiwany stopień krycia. 

lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk29lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk26lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk23lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk22lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk21

Wykończenie makijażu

Makijaż warto wykończyć pudrem, dzięki temu poza kryciem i wygładzeniem skóry uzyskamy jeszcze dodatkową możliwość poprawy jej wyglądu: optycznie zlikwidować niedoskonałości, zmarszczki, rozświetlić skórę. Super pomysłem jest też zroszenie skóry po aplikacji mgiełką nawilżającą lub czymś, co odpowiada skórze. Dzięki takiemu zabiegowi pozbywamy się efektu pudrowości, który jest widoczny zaraz po nałożeniu podkładu i pozostałych kosmetyków mineralnych. Dodatkowo również w ten sposób utrwalamy makijaż. Skóra w naturalny sposób wyprodukuje sebum, które zwiąże podkład, ale trwa to ok 30-40 minut. Efekt końcowy jest wart wykonania dodatkowej czynności.

lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk34lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk11lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk15lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk16

Efekty

Dlaczego właściwie uczymy się nakładania tych podkładów i chcemy spróbować mineralnego makijażu? Przede wszystkim, jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione po przeczytaniu blogerek, które znamy i cenimy ich opinie. Większość już jakiś czas temu zamieniła tradycyjne kosmetyki na te mineralne. Głównie dlatego, że produkty mineralne są naturalne i zdrowe dla skóry, nie powodują pogarszania się jej stanu, a nawet potrafią pomóc uleczyć niektóre jej dolegliwości (szczególnie posiadaczki skóry tłustej i z wypryskami powinny zwrócić na nie uwagę). Ważne! Podkład mineralny aplikujemy na dobrze nawilżoną skórę. Jeżeli krem nie nawilża odpowiednio naszej skóry, kosmetyki mineralne nie będą prezentowały się dobrze.

Ostatnią zaletą, o której może nie wypada pisać na początku, ale jednak jest ona też dla nas ważna, są same kosmetyki. Wybór kolorów bardzo duży, dobrany do odcienia i tonacji skóry, piękne rozświetlające drobinki, piękne też opakowania. Znakomita jakość pędzelków (dlatego warto pokusić się o te oryginalne, bo jednak efekt zależy tu w dużym stopniu od użytych narzędzi). Jesteśmy zakochane w Lily Lolo i mamy nadzieję, że dzięki temu pokochamy minerały, a one uczynią nasze buzie nie tylko ładniejszymi, ale i zdrowszymi. Trzymajcie kciuki i zapraszamy na jeszcze kilka backstage’owych zdjęć.

lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk10lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk27lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk25lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk3lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk4lilylolo-jak-stosowac-mineraly-podklad-flawless-silk31

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x