Manicure hybrydowy w 15 minut? Neonail MoNo

Kiedy dwa tygodnie temu pokazałam Wam na Facebooku paznokcie hybrydowe wykonane w 15 minut, wiele z Was oczekiwało, że sprawdzę ich trwałość. Bo trzeba przyznać – perspektywa skrócenia manicure z ponad godziny do kwadransa jest mega kusząca. Dziś wracam z relacją z ‚placu boju’, zdjęciami paznokci po 2 tygodniach noszenia lakieru i garścią informacji o tym, czym hybryda MoNo od NeoNail różni się od innych. I dlaczego manicure nią wykonany trwa tak krótko.

MoNo: hybryda hybrydy

To, co musicie wiedzieć o lakierach MoNo, to przede wszystkim fakt, że jest to hybryda z mniejszą niż klasycznie zawartością teego ‚żelowego’ (nie wiem jak to profesjonalnie określić) dodatku w składzie. Zachowuje się bardziej jak klasyczny lakier i dlatego szybciej się ją nakłada i łatwiej zmywa (tak!) niż inne hybrydy topowych producentów. Jest to lakier, który  dość długo utrwala się w lampie (moja LED 9W potrzebuje 360 sekund czyli 3 minuty), natomiast nie potrzebuje top coatu ani cleanera – po utwardzeniu dwóch warstw MoNo na jednej cienkiej warstwie bazy (u mnie NeoNail Hard Base utrwalana w lampie 30 sekund) manicure jest skończony.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Naprawdę w 15 minut?

Wystarczy policzyć etapy manicure i czas nakładania/utrwalania lakieru.

 • Odtłuszczone paznokcie 2-5 jednej ręki pokrywamy bazą i utrwalamy 30 sekund. MINUTA.
 • Na paznokcie 2-5 wędruje pierwsza warstwa MoNo + utrwalamy ją 360 sekund w lampie. CZTERY MINUTY
 • Jeśli zostajecie przy jednej warstwie to koniec manicure. Teraz czynności trzeba powtarzać na palcach 2-5 drugiej ręki, a potem na obu kciukach (ja zawsze kciuki maluję razem i utwardzam w lampie wkładając je z obu stron – to znacznie przyspiesza każdy manicure hybrydowy). 10 MINUT
 • To wszystko! Cleaner już niepotrzebny.

Jak widzicie przy nałożeniu bazy i jednej warstwy lakieru wystarczy kwadrans na manicure. Jeśli (tak jak ja) wolicie większy stopień krycia, dokładamy drugą warstwę MoNo i dodatkowe 12 minut do czasu wykonania manicure. Wystarczy zatem 22 minuty wolnego czasu na malowanie paznokci lakierami MoNo. To bardzo, bardzo mało, dlatego nie dziwię się, że tak bnardzo interesowała Was trwałość takiego manicure, bo jeśli faktycznie jest dwutygodniowa, to znacznie uprasza życie tym z Was, które na klasyczne hybrydy nie mają czasu albo są dla nich zbyt skomplikowane.

neonail.mono2


2-tygodniowa trwałość

…i łatwe zdejmowanie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
MoNo w odcieniu 4742 Silky Nude

Tak, to prawda. Lakier MoNo utrzymał się bez problemu przez dwa tygodnie i mógłby dłużej gdyby nie odrost i fakt, że paznokcie stały się irytująco długie. Pod koniec noszenia blask nie był już tak intensywny, jak na początku ale i tak lakier wyglądał lepiej po 2 tygodniach, niż klasyczna emalia po 3 dniach 🙂 Ciekawie wypado też zdejmowanie lakieru. Robi się to dokładnie tak jak hybrydę, czyli wacikiem nasączonym zmywaczem z acetonem (najlepiej owinąć palec folią), natomiast proces jest zaskakująco szybki i łatwy. Naprawdę wystarczy 5 minut w acetonie i lakier sam się rozpuszcza. Nie trzeb radełek, pilników – lakier odchodzi od paznokcia w całości, a ewentualnie resztki można odsunąć drewnianym patyczkiem. Zdejmowanie jest w moim przypadku 3 razy szybsze niż przy zwykłej hybrydzie. I przypuszczam że przez krótszy kontakt z acetonem mniej cierpią skórki.

neonail-mono6


Kiedy MoNo się nie sprawdzi?

Muszę nadmienić o cechach produktu, które mogą Was negatywnie zaskoczyć. Nie są to wady, a cechy, po prostu ten lakier tak ma. Mono nie utwardza płytki tak mocno, jak klasyczna hybryda z topem (o Hardi nie wspomnę). Warstwa lakieru jest cieńsza i manicure wygląda jak ten wykonany klasycznym lakierem. Dlatego przy długich paznokciach może się nie sprawdzić, bo nie ochroni długich paznokci przed złamaniem. Jeśli Wasze naturalne paznokcie są cienkie, MoNo będzie super rozwiązaniem ale tylko wtedy, gdy chcecie by długość paznokcia w manicure była krótka lub średnia.

Tak naprawdę dość cienka warstwa lakieru po aplikacji nie jest wadą, bo dzięki temu manicure wygląda bardziej naturalnie i zupełnie nie przypomina paznokci żelowych. Trzeba tylko pamiętać, że nie daje efektu odpornej na wszystko płytki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

neonail-mono1
Paznokcie po 2 tygodniach noszenia lakieru MoNo

Producent MoNo, marka NeoNail, obiecuje manicure utrzymujący się na paznokciach dwa tygodnie, łatwo nakłada i zmywa. I wiecie co? To wszystko prawda!

3 komentarze

 • 8 lat ago

  Żeby skórki się nie przesuszyły nakładam najpierw oliwkę/olejek a dopiero później przykładam wacik z acetonem 🙂 I skórki się nie wysuszają 😉

 • Dominika
  8 lat ago

  Całkiem spoko to wygląda, ale rzeczywiście- paznokcie wyglądają jak pomalowane zwykłym klasycznym lakierem z drogerii. Wolę tradycyjną metodę hybrydową. Zresztą i tak mam już cały zestaw z em nail, więc trzymam się sprawdzonych rozwiązań 🙂

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x