You are so beautiful!

Czy wiecie, że tylko 4 procent kobiet na świecie uważa się za piękne? Przynajmniej tak wynika z raportu Unilever przeprowadzonego w 2010 roku dla marki Dove, która od kilku miesięcy zachęca kobiety, by spojrzały na siebie łaskawszym okiem i dostrzegły swoje naturalne piękno.

Teza Dove niby prosta, acz rewolucyjna. Nie dość, że mówią nam, że jesteśmy ładniejsze, niż nam się
 wydaje to jeszcze zachęcają, by poprzez proste zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne dbać o swoje dobre samopoczucie, zdrowie, a w związku z tym piękno czerpać z wnętrza. Aby pomóc zapomnieć kobietom o kompleksach powstała wieloetapowa kampania, obejmująca nie tylko reklamy, ale także specjalne akcje np. wysyłanie wirtualnych kartek z przesłaniem ‚jesteś piekna’, propagowanie prawienia sobie komplementów, konkursy, w których kobiety mają za zadanie opowiedzieć o tym, co w nich najlepsze itp. Działań jest bardzo dużo i to niezmiernie cieszy, nie tylko dlatego, że z marką Dove współpracujemy, a dobrze brać udział w tak pozytywnej społecznie akcji.

Sama jestem ciekawa, czy odpowiednie nastawienie może faktycznie sprawić, że poczuję się lepiej we własnej skórze. W końcu jest to prawdziwe wyzwanie dla kogoś, komu w ciąży praktycznie z dnia na dzień zmieniają się wymiary, proporcje, konsystencja i kondycja skóry, stan włosów i paznokci. Zwłaszcza w pierwszym trymestrze miałam ogromny problem, by nadążyć za ciałem, by się do nowej siebie przyzwyczaić.     Dlatego, kiedy dostałam od Dove zestaw ‚poprawiaczy humoru’ w postaci kosmetyków do mycia oraz egzemplarz raportu zaczęłam zastanawiać się nad tym, jak postrzeganie siebie ma się do rzeczywistości. I co to właściwie znaczy ‚byś piekną’. Dr Joanna Heidtman, psycholog, uważa, że potrzeba na nowo zdefiniować pojęcie piękna, które w ostatnich latach zostało spłycone przez popkulturę.

Ideałów nie znajdziemy ani w gabinecie chirurga plastyka, ani w Hollywood. Pamiętacie jeszcze o dawnej teorii, że piekno i dobro to tożsamość? Czy zatem, skoro jesteśmy dobre, ciepłe, uczuciowe, nie możemy tym samym polubić siebie i uznać się za ładne? To zadziwiająco trudno przychodzi, nieprawdaż? Z raportu Dove wynika, że Polki chciałyby, by w mediach mówiono o urodzie jako czymś więcej, niż atrakcyjność fizyczna. Ich zdaniem kobieta piękna, jest jednocześnie zadbana.

A dla Was jaka powinna być definicja piękna? Czy czujecie się dobrze we własnej skórze?

9 komentarzy

 • Anonymous
  11 lat ago

  Być pięknym a czuć się pięknym to dwie różne rzeczy. jedno nie przeszkadza drugiemu 😀

 • beautyineeverymoment
  11 lat ago

  Tak jak mówiła moja poprzedniczka. Któż czuje się piękny, gdy we wszystkich filmach kobiety zaraz po przebudzeniu wyglądają jak my cały dzień w przeróżnych salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Taka jest przykra i bolesna prawda. Jednak to wszystko siedzi w naszej głowie i jest jak najbardziej do zmienienia. Potrzeba dobrych wzorców i motywacji 😉

 • Where to hunt?
  11 lat ago

  Where to hunt?

  Coraz mniej kobiet czuje się atrakcyjne bo zewsząd jesteśmy bombardowane obrazami ideałów, nawet w głupiej reklamie proszku aktorka musi być szczupła, wysoka, ładna i mieć co najmniej miseczkę C. Wydaje mi się, że taki jest podwód 🙂 Dlatego aż miło się ogląda reklamy Dove, gdzie lansowane jest naturalne piękno. Fajna zmiana layout’u 🙂

 • 11 lat ago

  Piękno -pojęcie bardzo względne… choć moim skromnym zdaniem -PIĘKNO- jest W NAS! (charakter, osobowość, kultura)
  Banalne? – a jednak jakie prawdziwe…i to powinniśmy pielęgnować najbardziej.. co nie oznacza, ażeby nie dbać o naszą … prezencję, wygląd zewnętrzny…. aha i uśmiech!!! rzeczą najwazniejszą być powinien…

 • 11 lat ago

  jeeeezu, 4 % ?! :O

 • 11 lat ago

  To mnie nieco przeraża i jednocześnie bawi, ponieważ spotykam wiele dziewczyn, które fantastycznie udają i kokietują, że jak, że przecież ona tak brzydka, że tam fałdka, a gdzie indziej rozstęp, a rzeczywiście mają się za ósmy cud świata… Coś mi tu te 2 i 8% nie gra z tym co widzę na ulicy i co widzę w zachowaniach spotykanych dziewczyn… 🙂

 • Anonymous
  11 lat ago

  sir/mam iam a diabetic and iam sixteen many years old .

  i desire to achieve weight since i am below fat . i desire
  to obtain my fat as much as 10 kg. is it attainable for
  me,then inform what need to i do.
  please deliver a
  reply soon to me by means of e mail.
  thank you.

  My web site: mike chang monster mass youtube

 • Anonymous
  11 lat ago

  Thank you, I have discovered a whole lot of understanding in this area.

  Good submit,
  I will usually comply with you and I am ready
  for the next submit.
  Thanks for share.

  Here is my webpage weight loss calculator app

 • 11 lat ago

  Ja się poczułam dużo lepiej, kiedy zaczęłam tańczyć. I zobaczyłam, że razem ze mną tańczą kobiety w różnym wieku, jedne z galaretką na brzuszku, inne z małym biustem i chudymi ramionami, a jeszcze inne z krótkimi nogami czy pupą jak kaczuszka.

  Sexy to nie wygląd. Sexy to stan umysłu!
  Dużo zdrowia dla Ciebie i zawartości brzuszka życzę 🙂

  PS. Coś tu jakiś spam się wewkradł wyżej.

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x