Macie wrażenie, że czas przyspieszył? Niedawno przeczytałam w wywiadzie z Kingą Preis takie zdania:

Pierwsze 20 lat życia trwało długo. Drugie mignęło o tak, pstryk!

I choć moje drugie dwadzieścia jeszcze ma czas się rozpędzić, to bez wątpienia czas biegnie szybciej. Nie zawsze za nim nadążam.

Wcześniej mierzony był porami roku i dylematami szkolnymi. A końcówka lipca budziła lekkie strach, który można było swobodnie odrzucić mówiąc – jeszcze co najmniej cztery tygodnie. Choć jednocześnie można było już łakomie spoglądać na półki sklepowe z pięknie pachnącymi zeszytami i żelowymi cienkopisami. A podręcznik do języka polskiego już dawno był przekartkowany.

white boho dress-wedges-hippie (4)

Dorastanie to pułapka

Fajnie było gapić się bez powodu w niebo i wdychać asfaltowe powietrze pod blokiem. Przysięgam, nigdy nie przyszło mi do głowy mówienie, że dorośli mają lepiej. Podskórnie czułam, że to wcale nie prawda. A gdybym mogła na wzór Oskara Matzeratha z „Blaszanego bębenka” przestać rosnąć, to w mig bym to uczyniła. Czasem dopada mnie myśl, zazwyczaj pod prysznicem albo przy kuchence gazowej które są MOJE, w MOIM mieszkaniu, że bycie dorosłym to jeszcze nie mogą bajka.

Kiedy się nim staje człowiek?

Mam pracę i bloga, mieszkanie, męża, dwa koty. Nie jestem dorosła, chociaż wiem, że mój Mąż jest. Czy to tkwi w mojej i naszych głowach? Nie myślę o sobie w kontekście osoby dorosłej, o niektórych znajomych również, inni za to objawiają mi się jako mocno stąpający po ziemi dojrzali ludzie. A mają często mniej lat niż ja. Nie przeżyli więcej, ale może mają coś takiego w sobie. Mąż mówi – stara dusza. Bardzo filmowo.

Moja mama w wieku 28 lat miała mnie, już pięcioletnią dziewczynkę.
A co ja niby miałabym robić z pięcioletnią dziewczynką dzisiaj?
Nie wiem, nie mam pojęcia. I nie zamierzam się dowiadywać.

A Wy jesteście już dorośli?

sukienka New Look / buty, torebka H&M / tatuaże, bransoletka nn / okulary C&A / naszyjniki Lili in the Garden

white boho dress-wedges-hippie (2) white boho dress-wedges-hippie (3)-horz white boho dress-wedges-hippie (5) white boho dress-wedges-hippie (6) white boho dress-wedges-hippie (8) white boho dress-wedges-hippie (9)

5 komentarzy

 • Agata Kuciara
  9 lat ago

  Ja w wieku 20 lat czuje sie staro. Moze dlatego, ze od roku mieszkam i utrzymuje sie sama, zaczely sie obowiazki, „dorosle” zycie. Ktore w ogole mi sie nie podoba. Tesknie za tym poczuciem szalenstwa, zyciem z dnia na dzien.

  • Bless the Mess
   9 lat ago

   Koniecznie w piątek zrób sobie wieczorną sesję z Harrym Potterem, napij się kakao, a kiosku ruchu kup gumę balonową dla dzieci. Musisz sobie pomóc:)))))

   Lena

 • 9 lat ago

  Nadal nie dorosłam a juz 3cia osiemnastka za mną! 🙂 Jakos nie chce mi ie dorastać, wlączam za chwilę Alicję w Krainie Czarów 🙂

 • 9 lat ago

  Ja ciągle mam wrażenie, że jestem jeszcze zbyt niedojrzała jak na swój wiek. Że jeszcze nie dorosłam do pracy, jeżdżenia samochodem, kupna mieszkania, założenia rodziny. Powoli jednak oswajam się z myślą, że nie mam już nastu lat. Mam zamiar zostawić sobie ten pierwiastek niedojrzałości i korzystać z tego, że ludzie wciąż biorą mnie za kilka lat młodszą, niż jestem naprawdę 😉

 • A ja mam 40 lat! w dokumentach i tylko tam. Szkoda, że nie widziałyście mnie ostatnio z zakupami na hulajnodze, a za mną dwie moje córki też na hulajnogach 🙂 O późniejszych zakwasach wiem tylko ja 🙂 Wiek to stan umysłu!

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x