W dzisiejszym zestawie najważniejszym elementem (z całym szacunkiem do ubrań, które bardzo lubię – szczególnie bluzy Nenukko w pingwiny) będzie nie odzież, a pamięć. To ją symbolizuje wodny tatuaż na moim przedramieniu – symbol projektu muzycznego „Panny wyklęte”, dowodzonego przez Darka Malejonka i Maleo Reggae Rockers, a wydanego ku czci kobiet związanych z antykomunistycznym podziemiem po II Wojnie Światowej.

Na wydawnictwie zbiór piosenek inspirowanych postaciami kobiet tamtego czasu oraz ich przeżyciami. Odlschoolowa, jak powiedziałby niejeden warszawski hipster, tematyka szacunku dla historii i patriotyzmu, a jednak podana w taki sposób, że jest w stanie zaciekawić osoby alegricznie reagujące na wszelakie umoralnianie. Na płycie żeńskie głosy (Kasia Kowalska, Marika, Natalia i Paulina Przybysz, halina Mlynkova), przebojowe kompozycje, fajne aranżacje. Siła emocjonalnych tekstów wyśpiewanych, wykrzyczanych, wymruczanych.

Tytułowe panny to żeński odpowiednik żołnierzy wyklętych. Dziewczyny w różnym stopniu i różny sposób angażowały się w walkę o prawdziwą wolność za co płaciły prześladowaniami, więzieniem, życiem. Oficjalnie oczywiście albo nie istniały, albo władza komunistyczna skazywała na podstawie absurdalnych oskarżeń. O kobietach, które starają się walczyć o godność i wolność głośno także teraz. Na Ukrainie. Czy o młodej Julii wzywającej do pomocy Majdanowi, czy o dziennikarkach stacji Russia Today, które protestują przeciw polityce Kremla i rzucają pracę z powodów ideologicznych. Ukraińskie „panny wyklęte” pozwalają wierzyć, że warto mieć odwagę, nawet jeśli to nie popłaca.

Polecam płytę, polecam postawę.Bluza Nenukko / spodnie Top Secret / czapka Zara Man / botki, torebka Zara / okulary Point via Paris Optique / pierścionki H&M

PS. Płytę „Panny Wyklęte” można kupić m.in. w Empiku. Jestem mu wierna, bo zmyczajnie sprawia mi przyjemność kupowanie płyt i książek dla siebie i bliskich. I tu mam dla Was, myślę fajne i ważne, info. Okazuje się, że można trochę pomóc sobie w obniżeniu rachunków za takie ‚kulturalne’ zakupy. Jest taki portal kodyrabatowe.pl i tam właśnie znalazłam zniżki m.in. do Empiku. Polecam, bo to fajna opcja na obniżenie rachunku. Bony do Empiku możecie pobrać TUTAJ.

Tekst: Lona,  foto: Lena
https://www.facebook.com/lenalonablog?ref=hlhttp://instagram.com/btmlenalona#

11 komentarzy

 • 10 lat ago

  Fajnie wyglądasz! Bluza niesamowicie mi się podoba:)

 • 10 lat ago

  Fajnie, że poruszacie taki temat na blogu. Naszemu społeczeństwu brak świadomości historycznej, którą niestety często szkoła zabija.

  Do tego genialna stylizacja!
  Pozdrawiam!

 • Anonymous
  10 lat ago

  Cudowne okulary!!! Jaki to model?

 • 10 lat ago

  genialnie wyglądasz!! ale masz racje! to tatuaż jest królem zdjęcia!
  To były prawdziwe kobiety!

  z całusami:*
  Ola z FASHIONDOLL.PL

 • 10 lat ago

  bluza jest bardzo fajna 🙂

 • 10 lat ago

  Bardzo ciekawy pomysl z tymi tatuazami i cala akcja 🙂

 • 10 lat ago

  Zapraszam do wzięcia udziału w rozdaniu http://www.natur-landia.blogspot.com. Produkty Benefitu do zgarnięcia!:)

  • Anonymous
   10 lat ago

   aaaaaaaaaaaaa co to za spam. No weź dziewczyno…

 • 10 lat ago

  bo historia, tradycja i sztuka powinna być podawana w taki własnie sposób by zainspirować i zainteresować najzwyklejszych ludzi, pobudzić do pogłębienia wiedzy! Piękna bluza 😉

 • 10 lat ago

  Ejjj no tatuaż jest super ale jak Ty rewelacyjnie wyglądasz!!!

 • 10 lat ago

  po prostu genialnie,na luzie a jednak z tym „czymś”

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x