Zapach miesiąca: Carven L’Absolu

Wrzesień musi pachnieć… słodyczą! Bo skoro zabiera nam lato, prosi uczniów o powrót do szkolnej łatwy, zachęca nas do noszenia grubszych swetrów, to niech chociaż ma zapach przyprawiający o ciarki, idealny dla łakomczuchów.

To rekompensata za wszelkie straty!

Jeśli zatem możemy zanurzyć się w słodki, otulający aromat kwiatowo-orientalny, to nie czekamy ani przez moment. Perfumy Carven L’Absolu zabierają nas na przechadzkę po lunaparku wypełnionym słodkimi zapachami kwiatów.

carven l'absolu (6) carven l'absolu (9)-horz

W pierwszej chwili, tuż po rozpyleniu zapachu, czujemy słodko-gorzki aromat dzikich, egotycznych owoców. To sprawa mandarynki otulonej niezwykle intensywnym aromatem kwiatów ylang-ylang. Wiecie, że te niewielkie żółte kwiatuszki były używane jako afrodyzjak podczas filipińskich nocy poślubnych? Rozsypywane na łożu miały przynosić nowożeńcom przyjemne ukojenie po rozkosznej nocy. Bo to właśnie nad ranem zbiera się żółte kwiatki. Z resztą, używane były również jako wspomagacz w leczeniu impotencji.


Kiedy już nasycimy się orientalną dawką kwiatów, to czeka nas kolejne, według mnie najbardziej intensywne uderzenie bukietu kwiatów. Tym razem jest to jaśmin z tuberozą i irysem. Jednak to właśnie ten pierwszy kwiat nadaje ton całemu zapachowi. Dla mnie – rewelacja. Uwielbiam białe, woskowe kwiaty o bardzo silnej woni i podświadomie wybieram perfumy, w których znajduje się esencja jaśminowa.


Całość podbija drzewo sandałowe wsparte bardzo modnym ostatnio czystkiem i aromat paczuli. To kwiatowo-orientalne połączenie jest słodkie, ale i mocne. Pewnie wiele osób sklasyfikowałoby aromat jako wieczorowy, ale ja zdecydowanie daję mu zielone światło od zmierzchu do świtu. Zwłaszcza, że w całości pachnie jak sklep ze słodyczami…

carven l'absolu (2) carven l'absolu (12)

DOSSIER:

Nazwa: Carven L’Absolu
Producent: Carven
Rok premiery: 2015
Twórca: Francis Kurkdjian

Nuta głowy: esencja zielonej, włoskiej mandarynki; esencja kwiatu ylang-ylang
Nuta serca: egispki jaśmin, tuberoza, irys
Nuta bazy: indonezyjska paczuli, drzewo sandałowe, hiszpański czystek
Ceny i pojemności: 30ml/219, 50ml/299, 100ml/ 369

carven l'absolu (3)

1 komentarz

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x