Z puchówką jest trochę jak z Justinem Bieberem.

Niby obciach, niby tylko dla dzieci, niby nikt nie słucha. Ale jakimś cudem wszędzie go pełno.

Kurtka puchowa to takie enfant terrible polskiego street style’u. Odporna na trendy, zniekształcająca sylwetkę, i – powiedzmy sobie szczerze – niezbyt ładna. Stawia nas, kurtki te noszące, bliżej ludzika Michelin niż Kate Moss (czy innej ikony stylu). Jak to powiedział kanadyjski podróżnik podczas miesięcznego pobytu a Polsce „nie wiem co takiego te kurtki (miał na myśli oczywiście puchówki) w sobie mają, ale nosicie je tu wszyscy – kobiety, mężczyźni, dzieci. Nie jest to ładne ani zgrabne, ale im dłużej patrzę, tym bardziej mi się podoba. Chyba sobie też kupię, bo idzie zima”. W tej krótkiej wypowiedzi, autor kanału „Feather in the wind” zawarł całą prawdę o puchówkach. I naszej do nich miłości. Bo czy to nie paradoks, że coś co uważamy za brzydkie, jest totalnym hitem każdego sezonu jesień-zima? I choćby projektanci proponowali nam coraz piękniejsze płaszcze, wieścili wielki powrót kożucha, ubierali w futra, etole, poncza, do walki z chłodem wybierzemy ortalionopodobną kurtkę wypchaną poliestrem (bo kurtek z prawdziwego puchu niestety na rynku coraz mniej).

Mogłabym długo narzekać na puchówki i opowiadać Wam o tym, ile jest na świecie piękniejszych okryć wierzchnich. Ale dłużej marudzić nie zamierzam. Ta miękkość, wygoda, wielofuncyjność nie potrzebuje dodatkowych peanów ku czci. Bo kiedy na dworze robi się naprawdę zimno, a nieba leje deszcz lub prószy śnieg, a pogoda jest bardziej mroczna niż dusza Marilyna Mansona, nie ma nic wygodniejszego niż mięciutka kurtka, nieprzemakalne buty i wielki parasol.

A na walkę z szarzyzną grudniową polecam kolory. Niech dodają energii.

kolorowa-styliacja-deszcz6 kolorowa-styliacja-deszcz1 kolorowa-styliacja-deszcz2 kolorowa-styliacja-deszcz4kolorowa-styliacja-deszcz7kolorowa-styliacja-deszcz5

Wszystkie ubrania pochodzą z Fashion House Outlet Centre Sosnowiec

Czarna bluza Simple 299,90/ 199,90 zł
Torebka Guess 1269/ 815 zł
Kalosze Guess 429/ 249 zł
Spodnie Medicine 119,90/ 69,90 zł
Kurtka Puchowa Kocimpex (w Essa Trends) 529/ 349 zł
Szal Solar 129/ 89 zł
Nauszniki Reserved 24,90/ 14,90 zł
Wittchen rękawiczki 219/ 159 zł
Wittchen parasol 129/ 69 zł
Wittchen portfel 389/ 239 zł

2 komentarze

  • Anna Nowak
    7 lat ago

    Tu nic do siebie nie pasuje miszmasz

    • 7 lat ago

      normalnie też bym tak powiedziała, ale akurat ten wpis był zrobiony po to, by odczarować nieco burość przyrody obecnej i wprowadzić trochę mocnych kolorów. Rozumiem, że możesz sądzić że jest za dużo i chaotycznie, ale właśnie na to miałam ochotę 😀

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x