Najlepsze i najgorsze palety Anastasii. Którą wybrać? Recenzja, swatche, porównanie

To już oficjalne: marka Anastasia Beverly Hills jest dostępna w Polsce. Do 5 października kosmetyki będzie można kupić online (na stronie Sephory), potem także w perfumeriach stacjonarnych. Ponieważ wiemy, jak wiele z Was planuje zakup palety cieni Anastasii, przygotowałyśmy recenzję porównawczą. Tak, byście mogły przyjrzeć się kolorom obok siebie, poczytać o formułach i wybrać coś dla siebie.


Powiemy bez ogródek, które palety się Anastasii udały, a na które szkoda pieniędzy.Opakowania i ceny

Są identyczne, więc choć tu wybór będzie prosty. Palety ABH są zawsze kartonowe, z lusterkiem, mieszczące 14 cieni i dwustronny pędzelek (w Soft Glam i Norvinie pędzel jest nieco lepszej jakości, niż we wcześniejszych paletkach). Każda paleta jest czarna w środku, ma lusterko dobrej jakości, a z zewnątrz pokrywa ją warstwa welurowej tkaniny (która się bardzo szybko brudzi i trudno ją doczyścić, ale mamy na to swój sposób – przeczytaj TEN wpis).

Ceny palet są takie same, wynoszą 219 zł. W polskiej Sephorze online w tej chwili dostępne są trzy z pięciu, czyli Soft Glam (tu) , Norvina (tu), Modern Reinassance (tu).


Formuły cieni

Cienie ABH to przede wszystkim legendarne już, mocno napigmentowane, lekko sprasowane maty. Pięknie się blendują, bardzo dobrze przyczepiają się do powieki i pozwalają na szybkie wykonanie nawet bardzo intensywnego makijażu. Ale! Lubią się osypywać, szczególnie w palecie (podczas pracy z cieniem na oku jest znacznie mniejszy osyp, niż przy nabieraniu cienia na pędzelek). Maty w paletach ABH mają trzy formuły: bardzo dobrą beztalkową (Modern Reinassance), kiepską z talkiem (Subculture, Prism), beztalkową z gliceryną (Norvina).


Chcesz wiedzieć więcej o formułach cieni matowych ABH? Wyjaśniam różnicę w składach cieni w TYM wpisie >


Porównanie kolorów

Zanim pokażę Wam swatche wszystkich palet obok siebie (łatwiej dostrzec podobieństwa miedzy nimi), warto zacząć od cech każdej z nich. Po pierwsze kolory każdej palety ABH są bardzo dobrze dobrane. Widać, że przemyślane i stworzone do kreowania zarówno lekkich, jak i mocniejszych makijaży. Po drugie – i to jest charakterystyczna cecha cieni w paletach Aanastasii – kolory wydają się lekko przybrudzone, jakby zgaszone. Nawet kolory intensywne nie są tak mocne, tak neonowe jak choćby Juvia’s czy Lime Crime.

A teraz czas na porównanie palet. Dobrałyśmy je parami wg podobieństwa. By łatwiej było Wam ocenić, które zestawienie barw bardziej przypada Wam do gustu.


Modern Reinassance vs. Soft Glam


Podobieństwa: trzy identyczne cienie (Tempera, Cyprus Umber, Burnt Orange), większość w każdej palecie to maty (ta sama formuła cieni matowych), kolrystyka neutralno-ciepła, bardzo użytkowe zestawienie kolorystyczne.

Różnice: w Modern aż 11 matów, w Soft Glam 8. W Modern 3 kolory w barwach różowo-czerwonych, za to w Soft Glam więcej błyszczącego złota. Jakość cieni błyszczących jest lepsza w Soft Glam. mamy tu też bardzo dobrej jakości czerń. Soft glam jest paletą kompletną, choć kolorystycznie bardziej nudną niż MR.

Makijaże paletą Modern Reinassance

Co wybrać? Wielbicielki matów zdecydowanie powinny postawić na Modern, z kolei Soft Glam to dobra paleta gdy macie niewiele cieni. Albo gustujecie w klasycznej kolorystyce i nie lubicie szaleć z kolorami. Jeśli chodzi o jakość i użytkowość obie są fantastyczne!


Norvina vs. Soft Glam


Podobieństwa: Tonacja kolorystyczna! To ciekawe, bo Norvina jest uważana za chłodną paletę, a Soft Glam za ciepłą, podczas gdy na swatchach wyraźnie widać, że w obu paletach są zarówno cieplejsze, jak i chłodniejsze odcienie. W każdej z nich znajdziecie beż, matową zgaszoną pomarańczę, chłodny odcień mauve, błyszczący brąz, błyszczący szampański i kolor morwowy (brodowo-fioletowy).

Różnice: Jakość. Zarówno cienie matowe, jak i błyszczące w Norvinie mają inną, jeszcze bardziej miekką formułę. Ma to zalety i wady. Cienie błyszczące w Norvinie lśnią, jak w żadnej innej palecie ABH, natomiast maty są jakby… mniej matowe, niż we wcześniejszych paletach. Mnie osobiście bardziej podobają się maty z Soft Glam, błyski z Norviny. Ale to oczywiście kwestia indywidualna.

Nie można też pominąć kolorystyki – Norvina jest wyraźnie bardziej różowo-fioletowa i dużo bardziej błyszcząca (aż 7 cieni lśni). Soft Glam ma za to więcej matów, w tym matową czerń (jest bardziej uniwersalną paletą).

U góry: makijaż Norviną, na dole: Soft Glam

Co wybrać? Jakość obu palet jest bardzo dobra i na tyle podobna, że zdecydowanie każda z nich to dobry wybór. Wszystko zależy od Waszych preferencji kolorystycznych.


Subculture vs. Prism


Podobieństwa: kiedy przygotowywałam swatche tych palet, kolory urzekły mnie po raz kolejny. Obie palety wyglądają pięknie i idealnie się uzupełniają. Mają też (niestety) tę samą formułę matowych cieni. Maty są wykonane na bazie talku. Sprawia to, że kolory są ultramatowe i niektóre z nich źle wyglądają na powiece (szczególnie dojrzałej), do tego niektóre kolory nie łączą się dobrze ze sobą.

Różnice: Subculture posiada dwa kolory duochromowe, które są absolutnie nieudane (trudno wydobyć je z opakowania, kiepsko się rozprowadzają, trzeba się bardzo napracować, by wydobyć ich blask) i jest to formuła, która nie pojawiła się już w żadnej późniejszej palecie ABH. Problematyczne są też: matowa szarość i odcienie zieleni (potrafią zostawiać plamy w miejscu łączeń kolorów albo rozcierać w siebie wzajemnie). Prism, mimo tej samej formuły cieni matowych, nie miała tych problemów (inne kolory w palecie). Była to też pierwsze paleta ze znakomitej jakości cieniami błyszczącymi. Ale nie bez wad – zestawienie kolorystyczne sprawia, że paleta jest bardzo wieczorowa, intensywna. Najmniej intuicyjnie się z nią pracuje.

Co wybrać? Jeśli chcecie kupić którąkolwiek z nich, tylko na własną odpowiedzialność. I zdecydowanie po testach w perfumerii. Formułę tak matową i wymagającą trzeba kupować świadomie.Która paleta ABH jest Twoim zdaniem najlepsza? Którą chcesz kupić?


PS Na blogu znajdziesz szczegółowe większości z nich.
Kliknij nazwę palety, by przejść do wpisu.

  1. Modern Reinassance
  2. Soft Glam
  3. Norvina
  4. Subculture

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x