Demakijaż i oczyszczanie kosmetykami z drogerii? Kompletna rutyna pielęgnacyjna z probiotykami: tołpa physio mikrobiom

Co to znaczy dobrze umyć twarz? I jak zrobić dwuetapowe oczyszczanie z płynem micelarnym? Dlaczego zachęcamy, by używać kosmetyków do cery wrażliwej nawet wtedy, gdy wcale takiej nie masz? Co na naszej skórze robią bakterie i dlatego producenci kosmetyków zaczęli je dokarmiać probiotykami? Odpowiemy dziś na wiele Waszych pytań o oczyszczanie i przedstawimy kompletną rutynę myjąco-pielęgnacyjną wyłącznie drogeryjnymi kosmetykami.


Dziś razem z tołpą obalimy MIT, że dobra pielęgnacja
jest trudna. I droga!



Najczęstsze błędy w demakijażu i oczyszczaniu skóry


Wokół oczyszczania i demakijażu skóry twarzy narosło tyle mitów i nieporozumień, że czytając statystyki aż złapałyśmy się za głowę. Wiele Polek nadal myje twarz mydłem, płynu micelarnego używa jako zamiennik toniku, myli demakijaż z oczyszczaniem (sądząc, że to jedno i to samo) i nie ma pojęcia, jakie PH ma kosmetyk, który nakłada na twarz. Finałem tych zabiegów może być poszarzała, przesuszona skóra. Albo odwrotnie – zanieczyszczona i pełna zaskórników.

Sprawdź, jaki masz rodzaj cery! Wykonaj 3 proste testy tutaj>

Z kolei zły stan cery odbiera nam pewność siebie. Nie wychodzimy z domu bez makijażu. A wracając do domu nie zmywamy go poprawnie. Więc stan cery pogarsza się znowu. Dziewczyny, często nieświadomie, wpadają w to błędne koło. Nie wiedzą, że u podstawy problemu leży niedomyta buzia, zaburzone PH oraz nadwyrężona bariera ochronna skóry. To dlatego cera może być jednocześnie przesuszona, podrażniona i pełna zaskórników. I krem na to nie pomoże.

Trzeba zacząć od podstaw: właściwego mycia i demakijażu.


I wtedy wchodzi tołpa. Cała na szaro.


Aby program zmiany nawyków się udał, pielęgnacja musi być prosta we wdrożeniu, przyjazna, łatwo dostępna, niedroga. Dla każdego.

Bo z pielęgnacją jest trochę jak z wizytą w restauracji. Fajnie od czasu do czasu wpaść do modnego bistro na menu degustacyjne, ale najlepiej zrobić sobie zdrowy posiłek w domu. Za to codziennie. Jeśli na co dzień wyrobisz sobie nawyk właściwego demakijażu, łagodnego mycia i nawadniania po myciu, to jesteś na dobrej drodze do poprawy stanu cery BEZ dodawania żadnych drogich serum, czy kremów.

Kosmetyki tołpa z serii physio mikrobiom kupisz przez internet i w drogeriach. Dlaczego właśnie tę serię? Bo to najłagodniejsza linia kosmetyczna Tołpy, jedna z najłagodniejszych, jakie w ogóle da się dostać w drogeriach. W myśl zasady one for all skorzystają z niej zarówno wrażliwcy, jak i dziewczyny z problemem naczynek, przebarwień, cery dojrzałej, tłustej, suchej.
Bazowa pielęgnacja naprawdę może być dla każdego. Pod warunkiem, że jest wystarczająco skuteczna, by oczyszczać, kroki pielęgnacji są łatwe do opanowania dla początkujących, a łagodność przetestowana i potwierdzona. tołpa physio mikrobiom ma to wszytko.


Po co jest probiotyk w kosmetykach?


Skóra to tarcza ochronna naszego organizmu. Znajdują się na niej dobre bakterie, wirusy i grzyby (mikrobiom). Każdy  z nas ma unikalną kombinację tych organizmów na skórze (niepowtarzalną, jak odcisk palca). Skrótowo mówimy o nich dobre bakterie, a ich zadaniem jest walka z negatywnymi przybyszami z zewnątrz (wyobraźcie sobie skórę jako pole bitwy, jak w Było sobie życie).

Mocne detergenty oraz agresorzy zewnętrzni mogą zaburzyć równowagę mikrobiomu naszej skóry. Skutkuje to m.in. odwodnieniem, przesuszeniem, albo wysypem trądziku. Skóra poddawana działaniu agresorów przez lata ma także skłonność do uwrażliwiania się, albo szybszego starzenia.

Kosmetyki probiotyczne to jeden z 7 trendów w pielęgnacji 2020. Poznaj wszystkie tu>

Dodawanie probiotyków do kosmetyków ma dwie zalety: po pierwsze karmi nasz własny mikrobiom (bakterie w kosmetykach nie są żywe, ale ułatwiają rozwój naszej własnej flory na skórze), po drugie nawilża i koi. Probiotyki są polecane do każdej cery, bo wspomagają jej funkcje obronne. Dlatego są, obok torfu tołpa, najważniejszymi substancjami obecnymi w składach całej serii physio mkrobiom.


Podwójne oczyszczanie płynem micelarnym?


Całej linii physio mikrobiom używamy już ponad półtora miesiąca. Obie. Mimo, że mamy różne cery (Milena odwodnioną, przesuszoną, ja mieszaną/tłustą, skłonną do trądziku i przebarwień), z sukcesem wprowadziłyśmy szarą linię tołpy do codziennej rutyny. I to mimo, że jako produkt do demakijażu zawiera ona micel (a my częściej stosujemy olejki).

Przeczytaj też: Co to jest double cleansing? Wszystko o podwójnym oczyszczaniu>

Więc jeśli macie wątpliwości, czy płynem micelarnym i lekkim żelem można zrobić oczyszczanie dwuetapowe, my potwierdzamy. Można! I to bardzo dobrze.Wystarczy trzymać się kilku wskazówek:

  • Płyn micelarny służy do usuwania demakijażu. Nie jest samodzielnym produktem oczyszczającym, a już tym bardziej nie tonikiem (bo zawiera łagodny detergent).
  • Micel tołpa physio mikrobiom można stosować na cała twarz, a także do demakijażu oczu. Jest tak łagodny, że nie podrażnia nawet wrażliwej skóry (sprawdzone, potwierdzone).
  • Po usunięciu makijażu wacikami nasączonymi płynem micelarnym (buzię przemywacie wacikami do czasu, aż będą całkowicie czyste, warto używać wielorazowych)spłukujecie twarz wodą – po to, by usunąć resztki płynu, ale też nawilżyć twarz przed zastosowaniem żelu.

Wieczorny demakijaż i oczyszczanie krok po kroku


Zacznij od demakijażu płynem micelarnym. Nasącz wacik płynem i przemywaj skórę twarzy i oczu. Zmieniaj waciki do momentu, aż nie będzie na nich śladu kosmetyków. Demakijaż micelem jest polecany także wtedy, gdy nie masz na sobie makijażu, ale np. krem z filtrem lub krem BB/CC. Następnie:

  • Przemyj twarz wodą.
  • Nałóż na dłoń porcję (1-2 pompki) łagodnego żelu do mycia twarzy z probiotykiem, wmasowujemy w skórę. Mycie i masaż twarzy żelem powinno trwać przynajmniej 30 sekund (optymalnie minutę).
  • Opłucz twarz wodą.

  • 1-2 razy w tygodniu możesz złuszczyć naskórek peelingiem topły z drobinkami perlitu (to naturalny, oczyszczony piasek wulkaniczny) i kwasami owocowymi. Wystarczy, że po umyciu twarzy nałożysz na nią porcję peelingu i będziesz masować około 1-2 minuty. Pamiętaj tylko, że peelingu nie używa się na skórę wokół oczu. Można natomiast na usta.
  • Spłucz peeling wodą i osusz twarz ręcznikiem delikatnie przykładając go do skóry. Najlepiej pozostawić skórę lekko wilgotną.
  • Nałóż na twarz tonik-serum 2w1, który zadba o zachowanie neutralnego PH skóry, a przede wszystkim prawidłowe nawodnienie naskórka.
  • Aplikuj krem na skórę twarzy i wokół oczu.

Poranne mycie twarzy


Rano nie ma na skórze makijażu, więc dwuetapowe oczyszczanie nie jest potrzebne. Pot, sebum i kurz, które zostały na skórze po nocy, z łatwością usunie żel do mycia buzi. Ten sam, którego użyłaś wieczorem.

Żel spłukujesz wodą, osuszasz twarz (delikatnie przykładając ręcznik- tak samo, jak wieczorem), nakładasz tonik-serum, krem i gotowe!


Kiedy zobaczysz różnicę?


Wdrożenie nowej rutyny powinno dać szybkie efekty. Już po pierwszym myciu zobaczysz, że buzia jest miękka w dotyku. Po tygodniu powinnaś już zobaczyć poprawę stopnia nawilżenia (nawodnienia) i poprawę kolorytu. Mogą też już zmniejszyć się zaskórniki. A potem? Cóż, zmiany mogą być już mniej zauważalne. Po prostu zaczniesz uważać tę lepiej oczyszczoną cerę za normę. Skóra będzie zdrowsza. Mikrobom w równowadze. Mniej podrażnień.

Życzę Wam tego z całego serca!


Dajcie znać, jak wygląda Wasza rutyna pielęgnacyjna i czy dokarmiacie swój mikrobom. 🙂


Wpis powstał we współpracy z marką tołpa.

Leave A Comment

Podobne wpisy

Strona, którą właśnie przeglądasz wykorzystuje pliki cookies. Ich wykorzystanie możesz modyfikować w ustawieniach swojej przeglądarki. Zostawiając komenatarz czy pisząc do nas e-mail, pamiętaj, że Twoje dane są zabezpieczone.
Akceptuj Cookie.
x